Полтавські підприємці готуються до відкриття речового ринку

Полтавські підприємці готуються до відкриття речового ринку

Полтавські підприємці готуються до відкриття речового ринку Суспільне Полтава

Непродовольчі ринки у Полтаві 15 травня не відкрили, бо рішення Уряду поки не набрало чинності. Постанова, яку ухвалили 14 травня, вступить у дію після публікації. На це може піти до двох днів, повідомляють у прес-службі Кабміну. Нині ж центральний речовий ринок у Полтаві готують до роботи.

15 травня на центральний речовий ринок Полтави прийшла готувати робоче місце Світлана Маценко. Її ятка, як і решта на ринку, не працювала 2 місяці.

"Я все мию, доводжу до ладу, товар перемиваю, розвішую. Потім буду обробляти підлогу. Антисептики замовлені. Я ще планую принести рукавички одноразові, як в магазинах продовольчих, щоб вони були у мене на робочому місці. Якщо людині треба – будь ласка. Ось вам рукавички, одягайте, дивіться", − розповідає підприємиця Світлана Маценко.

Облаштовує робоче місце Валентина Авраменко. На ринку вона торгує близько двадцяти років, продає взуття.

Валентина Авраменко готує свою ятку до торгівліСуспільне Полтава

Валентина Авраменко готує свою ятку до торгівлі

"Сезон минув, ми його пропустили, нічого не заробили. А зараз, звісно, кожен сидить і рахує копійки. Просто немає з чим сидіти! Хоча магазини й працюють. Образливо за це. По грошах не підраховували, бо не хочеться головного болю просто", − розповідає підприємиця Валентина Авраменко.

На ринку підприємці готуються працювати із дотриманням усіх вимог, каже Олександр Лещенко.

Олександр ЛещенкоСуспільне Полтава

Олександр Лещенко

"Ми закупаємо сертифіковані засоби для обробки підприємцям, вони їх отримають. Підприємці мають перед початком роботи пройти температурний режим. Ми це вже проводимо другий день. На жаль, цих вимог ще не маємо, але взяли за орієнтир вимоги до продовольчих ринків. Ми будемо рекомендувати проводити дезінфекцію товарів. Але є санлікар, який має встановити ці правила. У них є інформація, скільки тримається вірус на повітрі. Згідно цього вони мають висунути ці вимоги. А ми їх будемо дотримуватися", розповів заступник голови кооперативу підприємців ринку Олександр Лещенко.

Графіка: вимоги до продовольчих ринків, що були висунуті МОЗСуспільне Полтава

Графіка: вимоги до продовольчих ринків, що були висунуті МОЗ

Вимоги для продуктових базарів раніше розробило Міністерство охорони здоров’я. Зокрема, на ринку усі мають перебувати у масках чи респіраторах, безконтактно вимірювати температуру. Повинне бути місце для дезінфекції, а також контроль кількості людей і дистанції між ними. Продавці повинні регулярно дезінфікувати поверхні та приміщення.

В Україні дослідження щодо стійкості вірусу на різних поверхнях не проводили. Керуються інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, каже доцент кафедри інфекційних хвороб Вадим Боднар.

"Якщо ми візьмемо стандартну температуру повітря 22 градуси та вологість 65%, то вірус зберігається на різних поверхнях різний час. На дерев’яних поверхнях – близько 2 днів. Такий же термін і для одягу. На склі – до 4 днів. На металевих поверхнях та пластику – до 7 днів", − розповів Вадим Боднар.

Речовий ринок у ПолтавіСуспільне Полтава

Речовий ринок у Полтаві

Речові ринки запрацюють, коли постанова Уряду набуде чинності. Додаткових дозволів від міської ради не треба, каже заступниця міського голови Тетяна Юрченко.

"Якщо Уряд пропише у цій постанові, що є уповноважений орган, який спочатку має перевірити готовність і надати дозвіл, тоді вже буде інша історія. Якщо немає такого уповноваженого органу і будуть лише вимоги, то це покладається на адміністрацію ринків. Тобто вони дивляться, щоб підприємці виконали ці вимоги, і тоді вже адміністрація запускає роботу ринків", − розповіла Тетяна Юрченко.

Нагадаємо, карантин в Україні запровадили від 12 березня. Так само і на Полтавщині. Це для уникнення поширення коронавірусу. Від 17 березня заборонили роботу ринків. Продовольчі базари на Полтавщині запрацювали від 1 травня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди