Попри відключення світла та роботу на генераторах львівські підприємці отримали удвічі більші платіжки за світло, ніж за жовтень. У "Львівенергозбуті" підняття цін підтверджують. Крім того, додають, із 1 січня тарифи за електропостачання для бізнесу знову зростуть. Про те, як встановлюють тарифи для бізнесу, дізнавалося Суспільне.
Приміщення фітнес-залу львів'янки Наталії Гураль розташоване на цокольному поверсі багатоповерхівки та повністю працює на електриці. На час відключень у залі користуються лампами на батарейках та акумуляторах. А в ті години, коли є світло, намагаються зарядити музичну колонку та інші пристрої.
"Для порівняння минулий місяць, коли ми оплачували за жовтень, я заплатила 5 з гаком тисяч гривень, а за листопад — 12 з гаком. При тому, що в листопаді виключали світло вже по графіку, 4 години на день давали. Отримати таку платіжку — це було трохи шоком для нас. Купити генератор для того, щоб забезпечити повноцінне опалення і нагрівання води — це нереально. Генератор настільки потужний, що такий маленький бізнес як в нас, він не виживе, забезпечуючи такі умови, які би хотілося для наших клієнтів", — каже Наталія Гураль.

Власниця кондитерської Ольга Тесляк каже, коли почали вимикати світло, одразу купили генератор. Для її бізнесу це — необхідність.
"За вересень я заплатила 5 тисяч гривень, за жовтень — 7,200 і за листопад мені прийшло 15700, тобто це в 2 рази більше. Показники я подаю щомісяця, я розумію, що споживання в мене не змінилося. Ну навіть 50 КвТ, це глобально не змінює ситуації. Але коли я підняла рахунки, то в рахунках насправді збільшилося в 2 рази. Якщо в серпні тариф був 3,80 копійок, то за листопад — 5,08. А в січні є новий рахунок, буде 5,30", — каже Ольга Тесляк.

Обидві підприємиці збільшені платіжки отримали цього місяця. У "Львівенергозбуті" кажуть, тарифи для бізнесу щомісяця розраховують по-різному.
"Ціна універсальної послуги складається з таких складових як прогнозована середня закупівельна ціна на електроенергію — близько 72% від ціни універсальної послуги, тариф на розподіл електроенергії — до 22%, тариф на послуги з передачі електроенергії — до 6% та тариф на послуги постачання — близько 2%. Ціна розраховується окремо для кожного із споживачів, залежно від оператора системи розподілу, до мереж якого вони підключені. Остаточні ціни на січень 2023 року будуть розміщені на сайті "Львівенергозбут", — каже менеджерка з комунікацій "Львівенергозбуту" Олена Астахова.

За словами Олени Астахової, тарифи для населення як мінімум до кінця березня наступного року змінюватися не будуть. Кіловат енергії зараз коштує 1 грн 44 копійок при умові споживання до 250 кіловат-годин. Якщо більше, то кіловат-година коштує 1 гривню 68 копійок.
Читайте також
На Львівщині запровадили аварійні та погодинні відключення електроенергії