У селах на Кіровоградщині не вистачає сімейних лікарів

У селах на Кіровоградщині не вистачає сімейних лікарів

У селах на Кіровоградщині не вистачає сімейних лікарів
Суспільне Кропивницький

У 22 амбулаторіях та фельдшерсько-акушерських пунктах Кіровоградської області немає сімейних лікарів. Про це Суспільному сказав директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

За його словами, у селищах та селах Кіровоградщини 173 амбулаторії та фельдшерсько-акушерських пунктів.

Олександрівський первинний центр допомоги обслуговує 26 тисяч людей. Для роботи в центрі шукають двох сімейних лікарів, сказав керівник первинного центру допомоги Олександр Зубаха. Нині працюють дев'ять сімейних лікарів, шість з них пенсійного віку. Зарплата сімейного лікаря — 20 тисяч гривень.

Громада готова орендувати або купити житло для сімейних лікарів, розповів голова громади Олександр Безпечний. "Торік у нас було майже чотири мільйони гривень вільних залишків, які ми дофінансовували там, де була потреба. Я думаю, цього року також будуть кошти, які ми зможемо спрямувати на те, щоб придбати або орендувати житло для лікарів".

Ірина Писанюк працює в Олександрівському первинному центрі сімейною лікаркою і педіатром. Розповіла, за зміну звертаються до лікарів майже сто людей. "Завантаженість лікарів дуже велика, не вистачає кадрів. Тому довелося ще здобути спеціальність по сімейній медицині. Сімейним лікарем працюю на пів ставки".

У селищі Єлизаветградка амбулаторію збудували три роки тому за державною програмою "Доступна медицина”. Відтоді шукали сімейного лікаря. З квітня цього року тут працює лікарка-переселенка з Харківської області Ганна Литвиненко.

"Коли я сюди приїхала, то проживала на території лікарні. Тут є квартира, однак, через те, що там електричне опалення та є загроза обстрілів, придбали невеличкий будиночок".

Сімейним лікарям у громадах області готові платити від 20 до 27 тисяч заробітної плати.

Читайте також

  • На Кіровоградщині зробили першу операцію з заміни аорти на протез.
  • Як уберегтися від переохолодження та обмороження. Поради лікарки з Кіровоградщини.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок