Українських захисників та захисниць запрошують долучитися до онлайн-школи публіцистики

Українських захисників та захисниць запрошують долучитися до онлайн-школи публіцистики

Українських захисників та захисниць запрошують долучитися до онлайн-школи публіцистики
Український військовий на Азовсталі. Фото: Дмитро Козацький

З 9 січня до 17 лютого 2023 року відбудеться онлайн-школа публіцистики "Голос війни". ГО "Інтерньюз-Україна" запрошує долучитися українських ветеранів та ветеранок військової служби.

Мета школи — через написання творів допомогти захисникам пережити психологічні наслідки війни, навчити їх через літературну чи репортажну форму фіксувати свої спогади, враження, думки, а також дати можливість людям почути справжні "голоси війни".

До участі запрошують українських захисників і захисниць — у статусі ветеранів, звільнених полонених і тих, хто за станом здоров'я не може продовжити службу.

"Нам важливо чути тих, кому ми завдячуємо життям. Не потрібно чекати перемоги України, щоб оцінити ті чи інші події. Тексти можуть стати дуже важливою терапією. Адже кожне есе про біль дає шанс притупити його. Кожна оповідь про сенс допомагає віднайти його", впевнені організатори.

Українських захисників та захисниць запрошують долучитися до онлайн-школи публіцистики
Українських захисників та захисниць запрошують долучитися до онлайн-школи публіцистики.

Школа пройде онлайн для 20 учасників. Вона складатиметься з 16 літературних студій і гостьових майстер-класів двічі на тиждень від відомих письменників, публіцистів і репортажистів.

Протягом курсу учасники працюватимуть над власними текстами з професійними менторами. Найкращі твори за згоди учасників будуть зібрані в онлайн-збірку та перекладені англійською мовою для світових медіа.

Менторами школи стануть сучасний український письменник Любко Дереш та кандидатка історичних наук, авторка курсу "Школа копірайтера", копірайтерка із 20-річним досвідом Еліна Слободянюк.

"Курган & Agregat" зіграють онлайн-концерт, щоб зібрати гроші на ЗСУ

Для участі у відборі необхідно до 23 грудня заповнити онлайн-форму. Результати оголосять до 26 грудня на e-mail-адреси.

Перша школа "Голос війни: історії ветеранів" відбулася у 2017 році. Тоді 30 захисників і захисниць пройшли 2-місячний літературний курс, внаслідок якого була створена збірка спогадів про війну.

Проєкт втілює ГО "Інтерньюз-Україна" завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок