У числі звільнених Україною з російського полону військовослужбовців є військові із Житомирщини

У числі звільнених Україною з російського полону військовослужбовців є військові із Житомирщини

У числі звільнених Україною з російського полону військовослужбовців є військові із Житомирщини
фото: Андрій Єрмак

У середу, 14 грудня, відбувся черговий обмін полоненими, в рамках якого в Україну з російського полону повернули 64 військовослужбовці у їх числі також є військові з Житомирщини. Інформацію про це в коментарі Суспільному підтвердив Баранівський міський голова Олександр Мігей та голова Звягельської райдержадмінстрації Іван Туровський.

В рамках обміну в Україну з російського полону повернулися 64 військовослужбовці, які воювали на Донецькому та Луганському напрямку, зокрема брали участь в обороні міста Бахмут.

"Наразі можемо підтвердити лише сам факт того, що дійсно з полону повернули нашого військового з Баранівки, подробиці будуть пізніше, коли рідні отримають дозвіл говорити детальніше", – сказав Олександр Мігей.

ОНОВЛЕНО на 16.30

Згодом у коментарі Суспільному Олександр Мігей розповів, що мова йде про звільненого з полону Сергія Зайця, який воював у російсько-українській війні з 2014 року.

"З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну він знову став на захист нашої держави. У полоні він був з 18 жовтня, якщо я правильно пам'ятаю", – розповів Баранівський міський голова.

У коментарі Суспільному голова Звягельської райдержадмінстрації Іван Туровський підтвердив, що з полону також було звільнено ще двох військових із Звягельського району.

"Окрім Сергія Зайця, також з полону звільнили ще двох наших хлопців: жителя Дубрівської громади Володимира Тисячного та Ярослава Шкадя із Ярунської громади. Ярослав, наскільки мені відомо, вже повернувся додому, а двоє інших військових перебувають на реабілітації. Наразі це вся інформація, яку можемо повідомити", – сказав Іван Туровський.

Новина доповнюється. Суспільне продовжує відслідковувати ситуацію і додаватиме нові подробиці, як тільки це стане можливо.

Що відомо про обмін полоненими

Перший повноцінний обмін полоненими відбувся 24 березня. Тоді було звільнено українських моряків з рятувального катера "Сапфір", яких направили на острів Зміїний. Надалі Україна та Росія обмінювалися як військовополоненими, так і цивільними.

Зокрема з полону окупантів вдалося звільнити волонтерку та медика Юлію Паєвську, відому під позивним “Тайра”, а також справжнього автора фрази про російський корабель.

На початку червня на лінії фронту відбувся перший обмін тілами загиблих військових за формулою "160 на 160". Всі загиблі були з руїн “Азовсталі”, і щонайменше 52 з цих тіл вважаються останками бійців полку “Азов”.

Від початку війни обміном полонених займалася міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, утім наприкінці травня вона передала свої повноваження ГУР та СБУ.

Попередній обмін відбувся 1 грудня. Тоді російського полону звільнили 50 захисників, зокрема оборонців Маріуполя та “Азовсталі”, полонених, що були в Оленівці, поранених в боях на Донецькому, Луганському, Запорізькому напрямках.

У середу, 14 грудня, відбувся черговий обмін полоненими. В Україну з російського полону повернулися 64 військовослужбовці.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок