Зеленський повідомив про 184 загиблих спортсменів і тренерів через війну в Україні

Зеленський повідомив про 184 загиблих спортсменів і тренерів через війну в Україні

Зеленський повідомив про 184 загиблих спортсменів і тренерів через війну в Україні
AP Photos

У липні це число було вдвічі меншим.

Президент України Володимир Зеленський назвав нові дані щодо втрат країни серед спортсменів та тренерів, спричинених повномасштабним вторгненням РФ. Про це він розповів під час розмови з президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом.

З початком повномасштабної війни в Україні частина спортсменів і тренерів вступили у лави української армії. Інша частина застала вторгнення Росії під час наступу та бойових дій на територіях України.

У липні Зеленський оголосив, що за більш, ніж чотири місяці війни загинули 89 спортсменів та тренерів, ще 13 перебували у полоні. А у середині грудня, під час розмови з Бахом, розповів, що кількість загиблих атлетів збільшилася до 184.

"Із лютого 184 українські спортсмени загинули від дій Росії, а сама вона використовує спорт із пропагандистською метою. Сказав про це під час розмови з президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом. А також закликав МОК сприяти відновленню зруйнованої Росією спортивної інфраструктури України", - зазначив президент України.

Також Зеленський у розмові з Бахом закликав зберегти ізоляцію російських спортсменів від виступів на міжнародних турнірах.

"Справедливою відповіддю для країни-терориста може бути лише повна ізоляція на міжнародній арені. Зокрема, це стосується і міжнародних спортивних заходів", - додав очільник держави.

На початку грудня МОК оголосив, що не зніматиме проти Росії та Білорусі санкції через повномасштабне вторгнення в Україну. Водночас, у Міжнародному олімпійському комітеті продовжують обговорення щодо повернення спортсменів з цих країн під нейтральним прапором для участі у кваліфікації на Олімпіаді-2024.

Як спорт реагує на повномасштабне вторгнення РФ

На початок