На Миколаївщині зросла кількість пожеж у домівках: як безпечно використовувати генератори, пальники та буржуйки

На Миколаївщині зросла кількість пожеж у домівках: як безпечно використовувати генератори, пальники та буржуйки

Ексклюзивно
На Миколаївщині зросла кількість пожеж у домівках: як безпечно використовувати генератори, пальники та буржуйки
Генератор, ілюстративне зображення. Фото: Суспільне

У Миколаївській області від початку 2022 року станом на 13 грудня сталися 794 пожежі в житловому секторі. Це на 76 пожеж більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Збільшення кількості пожеж пов’язане з активним використанням альтернативних способів опалення, тепло- та електрогенеруючих пристроїв.

Як безпечно користуватися генератором, газовим пальником і буржуйкою та не допустити займання в приміщенні, кореспондентам Суспільного розповіли начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Сергій Жебрак та начальник відділу контролю за системами протипожежного захисту Олександр Стаднік.

Використання електрогенератора

За словами Олександра Стадніка, генератори категорично заборонено розміщувати в житлових будинках та приміщеннях, що з ними сполучені. Генератор не можна використовувати під дощем, снігом та в умовах високої вологості, забороняється торкатися його вологими руками. Не можна використовувати генератор поблизу легкозаймистих газів, рідин або пилу. Всі підключення генератора до мережі мають бути виконані сертифікованим електриком. Також обов’язково слід заземлити генератор, якщо обладнання цього потребує — відповідні вказівки будуть розміщені в інструкції.

Використання пальників та портативних газових плит

За словами Сергія Жебрака, популярністю серед українців користуються портативні, туристичні газові мініплити та пальники. Правила безпечного їхнього використання прописані виробником в інструкції для споживача, говорить Жебрак, основне — не допускати витоку газу з балона, перевіряти цілісність балона мильним розчином, тримати балон подалі від опалювальних приладів, прямих сонячних променів. Водночас зафіксовані випадки, коли портативні газові балони вибухали через те, що їх використовували на електроплиті, коли вимикалось електропостачання, а балон не прибирали після відновлення електроживлення.

Використання буржуйок

Також українці частіше почали використовувати металеві печі — так звані буржуйки. Зі слів Сергія Жебрака, буржуйки необхідно встановлювати на вогнетривку основу — наприклад, цегляну. Легкозаймисті предмети та матеріали повинні бути на відстані не менше одного метру від плити й труби для відводу продуктів горіння. Також забороняється сушити на буржуйці дрова, одяг тощо.

Важливість вентиляції

Для усіх варіантів опалення та навіть приготування їжі, що пов’язані з утворенням продуктів горіння, важливо пересвідчитися у надійності вентиляції. Перша причина отруєнь чадним газом — забитий димохід. Під час опалювального періоду перевіряти вентиляцію необхідно щомісяця.

Що відомо

  • За словами Сергія Жебрака, пожежі у житловому секторі — це 36 відсотків від кількості всіх пожеж, що сталися в області. Порушення правил пожежної безпеки при встановленні та використанні печей призвели до 76-ти пожеж на Миколаївщині, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації теплогенеруючих агрегатів, побутових газових приладів — до 14-ти займань.
  • Найбільша кількість пожеж, що виникали у житловому секторі, сталася через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок — 240 випадків; необережне поводження з вогнем та необережність під час куріння — 226 випадків; пожежі, пов’язані з бойовими діями — 194 випадки.
  • Всього в області від початку 2022 року станом на 13 грудня сталися 2196 пожеж. Матеріальні збитки від пожеж склали понад 400 мільйонів гривень.

Читайте також

Місяць після звільнення. Що встигли зробити у деокупованому місті на Миколаївщині — розповів начальник МВА

На Миколаївщині через обстріли без електропостачання залишається 81 населений пункт

На Миколаївщині засніжило: водіїв закликають бути обережними на дорогах

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок