У Полтаві майже усі музеї продовжують працювати під час вимкнень електроенергії. У цих закладах проводять екскурсії та інші заходи, розповіли Суспільному співробітники установ. Однак більшість експонатів із музеїв прибрали ще на початку повномасштабного вторгнення.
Світлана Завалій показувала виставку яку презентували у музеї Панаса Мирного у Полтаві. Заклад не припиняє роботу і під час відключень електроенергії.
"У цей час, коли світла немає, використовуємо і засоби народні, якими користувалися наші бабусі і дідусі, тобто підсвічуємо свічками", – говорить директорка літературно-меморіального музею П. Мирного Світлана Завалій.

Меморіальна частина музею нині закрита. Експонати із неї евакуювали на початку повномасштабного вторгнення. Відкрита нині літературна частина закладу.
"Вимкнення світла, звичайно, позначилося на роботі музею, бо ми не можемо працювати, наприклад, після 16-ї години, бо вже дуже темно. Є у нас новий туристичний продукт, який називається «День народження на садибі Панаса Мирного». І от ми розпочинали цей захід о 14-й годині, тоді, коли ще світло було, а завершували, коли почало вже сутеніти. Звичайно, завершували зі свічками", – каже наукова співробітниця літературно-меморіального музею П. Мирного Наталія Скорик.

А в історико-культурному заповіднику "Поле Полтавської битви" на випадок відключення електрики є генератор. Однак його поки не використовували, говорить директорка закладу.

"Цей генератор дає можливості під час відсутності світла підключити комп'ютери, якщо це треба, скористатися, там, де треба, світлом Безумовно складно, коли немає світла, тому що одна із залів музею – сьома зала – це зала з діарамою, і вона передбачає, безумовно, освітлення, в неї немає вікон. У такому випадку у нас є закуплені кілька ліхтарів", – розповідає директорка історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви" Наталія Білан.

Працює в умовах вимкнень електроенергії літературно-меморіальний музей Івана Котляревського. Попри те, що 90 відсотків експозиції евакуювали ще на початку повномасштабного вторгнення, тут проводять заходи та екскурсії.

"Уже від весни-літа ми водили екскурсії не тільки садибою, але й Соборним майданом, де дуже багато пам’ятників і пам’яток, і побачили, що у полтавців і тих людей, які, можливо, вимушено приїхали до нашого міста, є велике зацікавлення цією темою. Тому, коли насувались сутінки, ми просто виходили з хати і говорили", – говорить наукова співробітниця літературно-меморіального музею І. Котляревського Євгенія Стороха.

Нині у Полтаві працюють усі музеї, окрім краєзнавчого. У ньому торік почали реставрацію і поки не завершили, розповів директор закладу Олександр Супруненко.