У Полтаві волонтери шиють зимові та маскувальні костюми для військових

У Полтаві волонтери шиють зимові та маскувальні костюми для військових

У Полтаві волонтери шиють зимові та маскувальні костюми для військових
фото: Суспільне Полтава

Майже 1800 виробів зшили та передали військовим працівники полтавського Центру культури та дозвілля. Волонтерство у закладі поєднують із основною роботою, розповіла Суспільному директорка установи Оксана Дейнега. Нині почали шити зимовий одяг для військових.

Ірина Куценко показує мішок, який військові використовують для переносу особистих речей. Їх виготовляють у полтавському Центрі культури та дозвілля.

"Це прийшли хлопці із 10-ї протитанкової бригади. Принесли нам зразок, і ми по їхньому зразку пошили отаких 17 штук", — каже координаторка виробництва Ірина Куценко.

У Полтаві волонтери шиють зимові та маскувальні костюми для військових
Готові вироби. фото: Суспільне Полтава

Шиють військову амуніцію у закладі з лютого. Основну роботу працівниці установи поєднують із волонтерством.

"Працюю тут гардеробницею. Я раніше вміла шити, потім від цього якось відійшла. Оскільки у нас зараз таке положення в країні, вступила до нашої (волонтерської – ред.) групи. Допомагаю своїм трудом нашим хлопцям, щоб їм було краще, тепліше. Це маскувальний костюм, я штани шию", — говорить волонтерка Ірина Льон.

"Наш швейний рій, як ми їх називаємо. Рій – це взагалі така військова структура в якій знаходиться від дев’яти до 15 людей. Так от у нас на даний момент працює близько 10 людей. Це і волонтери, і наші основні працівники. Це і прибиральниці, гардеробниці, це художник-оформлювач, це наш завідувач квитковим бюро", — розповідає директорка полтавського Центру культури та дозвілля Оксана Дейнега.

За увесь час у закладі зшили майже 1 800 виробів. Найбільше – розвантажувальних жилетів, плитоносок та підсумків для боєприпасів. А також понад сто штук штанів, чохли на каски, балаклави, рюкзаки, тактичні пояси та інше.

У Полтаві волонтери шиють зимові та маскувальні костюми для військових
Відшиті балаклави. фото: Суспільне Полтава

Тканину приносять волонтери та військові. Клаптики флісу привіз і Віталій Голобородько з Харкова.

"Фліс, теплу тканину з Харкова привозимо, обрізки, а дівчата шиють в клубі. Я уже 10 місяців в Полтаві і весь час допомагаю військовим. Я тканину вожу з Харкова сюди, а до Харкова вожу сітки, їжу до військових. Зараз білої тканини мало, раз у тиждень десь вожу. До підрозділу в Харків, там розгружуюсь, а потім набираю тканину і їду сюди", — каже волонтер Віталій Голобородько.

Також необхідне для виробів закуповують і за власні гроші, каже Оксана Дейнега.

"З квітня ми у себе на роботі ввели таку акцію «100 гривень для перемоги». З кожної заробітної плати всі працівники, керівники творчих колективів долучаються до здачі цих грошей, і на них ми маємо можливість закуповувати необхідний матеріал. Зараз дуже багато білого потрібно для маскувального одягу. Також для теплого одягу, нижньої білизни потрібен фліс", — говорить директорка полтавського Центру культури та дозвілля Оксана Дейнега.

У Полтаві волонтери шиють зимові та маскувальні костюми для військових
Волонтерки речі для військових. фото: Суспільне Полтава

Нині на замовлення військових волонтерки шиють зимовий одяг.

"Зараз найактуальніше – це, звичайно, білі маскувальні костюми. Вони займають дуже багато часу на пошив і велику кількість тканини. На них іде майже 5 метрів тканини. Із рулону 50 метрів вийшло у нас 16 костюмів. Їх одягають зверху на увесь одяг в якому вони знаходяться. Випаде сніг, і вони там маскуються", — розповідає волонтерка Ірина Клочкова.

Вироби передають іншими волонтерами або забирають військові.

Читайте також

"Тут я рідний дім відчула": на Полтавщині переселенка з інвалідністю шиє одяг для жителів села

На початок