Європейські клуби відмовилися від оновлення формату клубного чемпіонату світу: що пропонували у ФІФА

Європейські клуби відмовилися від оновлення формату клубного чемпіонату світу: що пропонували у ФІФА

ЗМІ
Європейські клуби відмовилися від оновлення формату клубного чемпіонату світу: що пропонували у ФІФА
AP

ФІФА відповіла відкладенням нової угоди з Асоціацією європейських клубів.

Європейські клуби відкинули ідею ФІФА щодо розширення клубного чемпіонату світу до 32 команд. Про це повідомляє The Daily Mail.

Всесвітній керівний орган прагне розширити турнір, в якому щорічно беруть участь сім найсильніших клубів з шести континентальних конфедерацій. Минулого року клубний Мундіаль у новому форматі на 24 команди планували провести у Китаї, проте від його організації відмовилися через наслідки пандемії COVID-19.

Пропозицію щодо нового формату чемпіонату світу футбольні функціонери мали розглянути цього місяця в Катарі. Проте президент ФІФА Джанні Інфантіно в останній момент відмовився під переговорів через відсутність належного інтересу до пропозиції своєї організації.

Який формат чемпіонату світу пропонували у ФІФА

Раз на чотири роки турнір, згідно планів ФІФА, мали розігрувати 32 клуби з різних континентів. Дебютний розіграш у оновленому форматі збиралися провести у США вже у 2025 році - він слугував би підготовкою до чемпіонату світу-2026 серед збірних, який Штати прийматимуть спільно з Канадою та Мексикою.

Відповідний формат планували погодити з представниками Асоціації європейських клубів. Проте керівництво місцевих команд відмовилося погоджуватися з новими правилами.

Новий формат чемпіонату світу також не схвалюють в УЄФА. У європейському керівному органі розглядають оновлений турнір як потенційного конкурента своїй Лізі чемпіонів.

У відповідь на відмову Асоціації європейських клубів обговорювати новий формат клубного Мундіалю у ФІФА відтермінували переговори щодо продовження терміну дії Меморандуму порозуміння, який спливає 31 грудня. Якщо нова угода не буде погоджена найближчим часом, клуби можуть відмовитися відпускати своїх гравців до міжнародних збірних вже під час міжнародної паузи в березні 2023 року.

Що відомо

  • Попередній розіграш клубного чемпіонату світу в лютому 2022 року відбувся в Абу-Дабі. Переможцем турніру став англійський "Челсі".
  • Наразі у ФІФА не визначилися з датами та місцем проведення наступного розіграшу світової першості у 2023 році.
  • Дев'ять попередніх розіграшів клубного Мундіалю незмінно вигравали клуби з Європи. Рекордсменом турніру за числом чемпіонських титулів є мадридський "Реал" - чотири трофеї.
На початок