ВІДСІЧ 10/10. Як українська культура перемагає російські ракети | Документальний фільм

ВІДСІЧ 10/10. Як українська культура перемагає російські ракети | Документальний фільм

ВІДСІЧ 10/10. Як українська культура перемагає російські ракети | Документальний фільм

Редактор Юрій Марченко вранці 10 жовтня мав бігати парком Шевченка, неподалік свого дому, у той самий час, як туди влучили російські ракети. Одна з них — у дитячий майданчик, інша — на перехрестя бульвару Шевченка та вулиці Володимирської. Вибухова хвиля пошкодила "стратегічні" об'єкти: музеї, навчальні заклади, ресторани, галереї, лікарні, Міністерство освіти, Будинок вчителя та захисну конструкцію навколо пам'ятника Михайлу Грушевському.

Того ранку Росія випустила по території України 84 крилаті ракети та 24 безпілотники. 14 людей загинули та 97 — поранені. Пошкодили енергетичну інфраструктуру. Ця атака була першою настільки масованою після 24 лютого і показала: країна-терорист воює з цивільним населенням, пам'ятниками, будівлями, культурою. І визнає це.

Від 10 жовтня Росія ще кілька разів повторила масований обстріл. Але щоразу помилялася у своїх очікуваннях щодо реакції українців. Ба більше — українцям та українській культурі вдається вистояти проти російського терору й геноцидів протягом століть. Але завдяки чому?

Відповідь шукаємо не лише з Юрієм Марченком, а й з волонтером Сергієм Притулою, архітектором Славою Балбеком, істориком Олександром Палієм, військовим експертом Сергієм Кузаном, заступницею директора Національного науково-природничого музею НАН Оксаною Червоненко та директоркою Музею Ханенків Юлією Вагановою.

Автори: Надія Миколаєнко, Сергій Дмитренко

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок