Найскладніша ситуація з доступом до комунальних послуг на Запоріжжі зберігається в Оріхові та Гуляйполі — голова ЗОВА

Найскладніша ситуація з доступом до комунальних послуг на Запоріжжі зберігається в Оріхові та Гуляйполі — голова ЗОВА

Найскладніша ситуація з доступом до комунальних послуг на Запоріжжі зберігається в Оріхові та Гуляйполі — голова ЗОВА
Фото ілюстративне: УНІАН

Найскладніша ситуація з отриманням комунальних послуг в Запорізькій області наразі — на територіях, де ведуться активні бойові дії. Гуляйполе та Оріхів лишаються без світла та газу, у Степногірську відключення електроенергії регулярні.

Про це 12 грудня в етері Національного телемарафону повідомив Суспільному голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, коментуючи ситуацію по опаленню та електрозабезпеченню в області.

За його словами, люди у цих містах не отримують воду, світло та газ вже кілька місяців, живлення здійснюється за допомогою генераторів.

"В Гуляйполі та Оріхові вже кілька місяців немає електрики, відповідно, вода підвозиться, населення, яке залишилось — в режимі "Пунктів незламності" всі ці місяці, заряджається від генераторів. За рішенням уряду були гроші виділені, субвенції, кожна громада закупила деревину. І буржуйки отримали для того, щоб були мінімальні можливості зігрітися і приготувати. Там найскладніша ситуація, два населених пункти — вони без електрики. І в принципі вирішити це питання до завершення активної фази бойових дій неможливо", — каже голова ЗОВА.

Також він зазначив, що тимчасово окуповане росіянами місто Енергодар продовжує отримувати електроенергію для забезпечення потреб Запорізької АЕС і містян з єдиної енергосистеми України. В Енергодарі існує проблема із забезпеченням теплом, внаслідок того, що опалення пов'язане з роботою енергоблоків ЗАЕС, які нині не працюють:

"Люди обігріваються електроприладами, енергія поступає з єдиної енергетичної системи нашої країни та для підтримки безпосередньо функціонування в режимі холодної, гарячої зупинки самих блоків з метою безпеки, ну і міста енергетики. Ситуація там складна", — каже Старух.

У тимчасово окупованих Бердянську і Мелітополі здійснюється газопостачання, тому люди переважно забезпечені теплом.

Олександр Старух додав, що на підконтрольній Україні території Запорізької області опалення працює в повному обсязі, за вийнятком окремих будинків, в яких стаються аварійні ситуації. Світло ж подається згідно із погодинними графіками, як і у решті областей країни.

Читайте також

Як продовжують жити під постійними обстрілами жителі Оріхова на Запоріжжі

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок