iPhone для ЗСУ. Голова Курахівської МВА пояснив бюджетну закупівлю у мільйон гривень

iPhone для ЗСУ. Голова Курахівської МВА пояснив бюджетну закупівлю у мільйон гривень

iPhone для ЗСУ. Голова Курахівської МВА пояснив бюджетну закупівлю у мільйон гривень
Фото: Facebook/Роман Падун | Apple.com

Винагорода захисникам за знищену техніку противника — так голова Курахівської міської адміністрації Роман Падун пояснив закупівлю 20-ти iPhone бюджетним коштом. Про це Падун написав на сторінці у Facebook.

Згідно даним системи закупівель Prozorro, сума першого замовлення складає 210 тис грн, другого — 760 тисяч. Тендери Курахівська МВА оголосила у вересні та жовтні: загалом на 20 "тринадцятих" айфонів ємністю пам'яті 256 та 128 гігабайт. Середня вартість одного смартфона — майже 50,7 тис. грн.

Роман Падун стверджує, що гроші, витрачені на гаджети, надійшли до бюджету як податок "з заробітної плати військових, які базуються на території громади".

Телефони замовили на прохання військових: "придбані за зверненням військового командування відповідно до місцевої Програми з підтримки Збройних сил України на 2022-2023 рр. згідно з діючим законодавством".

"Дуже кортить зібрати максимум лайків та дешеву популярність навкруги Айфонів, закуплених для наших захисників в якості нагороди за знищену техніку противника?" — звертається Роман Падун у дописі на Facebook.

Увагу до закупівлі Курахівської громади привернули аналітики проєкту "Наші гроші". Після їх публікації у системі Prozorro з'явилася скарга на закупівлю: "Завищена вартість закупівлі на понад 30%, нераціональне використання бюджетних коштів у період воєнного стану," — формулює порушення автор скарги Денис Фатєєв. "Відповідь Держаудитслужби очікується", — позначено в системі 10 грудня.

На початок