На Волині у квартирі вибухнув газовий балон: травмувалося двоє людей

На Волині у квартирі вибухнув газовий балон: травмувалося двоє людей

Доповнено
На Волині у квартирі вибухнув газовий балон: травмувалося двоє людей
Вибух газового балона в Нововолинську, 10.12.2022 року. Фото: Держслужба з надзвичайних ситуації у Волинській області

У місті Нововолинську у квартирі в п'ятиповерховому будинку 10 грудня вибухнув туристичний газовий балон, а від нього здетонував інший балон. Про це повідомили в пресцентрі Держслужби з надзвичайних ситуацій у Волинській області.

Подія сталася в після обідню пору. На місце події прибули рятувальники, швидка та аварійна газова служби.

На Волині у квартирі вибухнув газовий балон: травмувалося двоє людей
Фото: Держслужба з надзвичайних ситуації у Волинській області

На момент вибуху у квартирі перебувала мама з двома дітьми. Жінка отримала незначні опіки. Медики надали їй допомогу на місці, від госпіталізації у медзаклад травмована відмовилася. Чоловіка, який саме підходив до дверей помешкання, вибуховою хвилею відкинуло на сходову клітку. Його з травмою голови обстежили в Нововолинській центральній міській лікарні, після чого від госпіталізації він відмовився.

Через вибухову хвилю вікна та двері квартири, а також двері в сусідньому помешканні, не вціліли. У результаті також виникла пожежа, у якій пошкодилися домашні речі, стеля і стіни.

Пожежу рятувальникам вдалося загасили орієнтовно за 40 хвилин. Як зазначили рятувальники, причиною вибуху та пожежі стало порушення правил безпеки.

На Волині у квартирі вибухнув газовий балон: жінка отримала опіки, чоловік травмував голову
Фото: Держслужба з надзвичайних ситуації у Волинській області

"Дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Використання в квартирах газових балонів заборонене", – сказано в повідомленні Держслужби з надзвичайних ситуацій в області.

Раніше Суспільне публікувало інформацію від фахівців-вибухотехніків про основні заходи безпеки, аби уникнути надзвичайних ситуацій. Що слід пам'ятати при користуванні туристичним газовим балоном:

  • приміщення, у якому використовуються вибухонебезпечні предмети має добре провітрюватись або ж мати потужну витяжку;
  • забороняється ставити прилад на газову або електричну плиту;
  • не розміщувати плитку чи газові балони біля електричних приладів;
  • при використанні газового балону, розміщувати його не ближче двох метрів до побутової плити;
  • важливо після використання балона перевірити надійне закриття всіх вентилів та перемістити його у прохолодне місце для провітрювання;
  • забезпечити провітрювання приміщення, в якому використовувався газовий балон;
  • якщо палива в балоні залишилось вкрай мало – змінюйте балон на новий, інакше виникне небезпечна ситуація, коли балон може вибухнути.

Правоохоронці радять при купівлі туристичних плиток із газовими балонами детально дізнаватись від продавця правила експлуатації приладу або ж звернутися до газової служби за роз’ясненнями.

Що відомо

  • 8 грудня в Луцьку у багатоповерховому будинку на другому поверсі на проспекті Молоді вибухнула туристична газова плита. На момент вибуху у квартирі перебувала 92-річна пенсіонерка.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок