Збірній Аргентини загрожує покарання через поведінку футболістів у матчі ЧС-2022: що сталося

AP Photo/Ricardo Mazalan

Все через радість гравців після перемоги.

Міжнародна федерація футболу відкрила дисциплінарне провадження проти Аргентинської асоціації футболу. Пр оце повідомляє іспанське видання Marca з посиланням на Дисциплінарний комітет ФІФА.

Причиною розслідування стало порушення аргентинцями одразу кількох статтей Дисциплінарного кодексу у чвертьфінальному матчі ЧС-2022 проти Нідерландів.

Гра збірних Аргентини та Нідерландів на Мундіалі у Катарі видалась вкрай напруженою. Півфіналіст чемпіонату світу із цієї пари визначився лише в серії післяматчевих одинадцятиметрових. Під час гри та вирішальної серії головний арбітр матчу Матеу Лаос показав 18 жовтих карток. За цим показником матч Аргентини та Нідерландів став рекордним на чемпіонатах світу.

Переможцями у підсумку стали футболісти з Аргентини. Попри те, що обидві сторони здійснили у матчі кілька грубих порушень, а після поєдинку висловили обурення роботою головного рефері, Дисциплінарний комітет звернув свою увагу на аргентинців через інше.

Дивіться також: Нідерланди - Аргентина: огляд матчу чемпіонату світу-2022 з футболу

Святкуючи перемогу у післяматчевій серії одинадцятиметрових над Нідерландами, камери зафіксували, як футболісти Аргентини глузують над суперником. Через це Дисциплінарний комітет ФІФА відкрив провадження проти Аргентинської футбольної асоціації через неправомірну поведінку гравців та офіційних осіб (стаття 12) і порушення порядку та безпеки під час матчу (стаття 16).

Раніше Дисциплінарний комітет ФІФА відкрив провадження проти Нідерландського футбольного союзу за можливе порушення статті 12 Дисциплінарного кодексу ФІФА у цьому ж матчі.

Це далеко не перші провадження Дисциплінарного комітету ФІФА щодо учасників ЧС-2022. Аналогічні справи були розпочаті проти збірних Мексики, Еквадору та Сербії.

• Свою поведінку під час святкування Отаменді пояснив провокацією зі сторони футболіста Нідерландів: "Ці фото вирвані з контексту. Там був гравець, який кожного разу, коли ми збиралися пробивати пенальті, йшов до виконавця, щоб щось йому сказати".
  • Нідерланди востаннє програвали у чвертьфіналі світової першості у 1994 році.
  • Збірна Аргентини після перемоги над Нідерландами вийшла до півфіналу чемпіонату світу вперше з 2014 року. Тоді "Альбілесте" дісталась фіналу, де програла Німеччині у овертаймі.
  • Аргентина зіграє у півфіналі проти Хорватії. Гра цих збірних відбудеться у вівторок, 13 грудня. Початок о 21:00 за київським часом.