Зернова ініціатива: Зеленський закликав Туреччину гарантувати безпеку портам Миколаївської області

Зернова ініціатива: Зеленський закликав Туреччину гарантувати безпеку портам Миколаївської області

Зернова ініціатива: Зеленський закликав Туреччину гарантувати безпеку портам Миколаївської області
Фото: usm.media

Володимир Зеленський звернувся до президента Туреччини Ердогана із закликом гарантувати безпеку Миколаївській області та миколаївським портам, зокрема. З його слів, якщо Миколаївщина долучиться до зернової ініціативи, це допоможе вирішити глобальну продовольчу кризу у світі.

Про це президент України заявив під час виступу на форумі TRT World Forum 2022, який станом на 10 грудня триває у Стамбулі.

"Якщо вдасться ліквідувати ще декілька напрямків агресії Росії проти України і гарантувати безпеку Миколаївській області, зокрема портам області — це буде ще одним кроком для гарантування глобальної продовольчої безпеки", — сказав Володимир Зеленський.

Станом на 9 грудня Україна експортує орієнтовно три млн тонни зерна щомісяця. Від початку дії "зернового коридору" Україна змогла експортувати понад 13 млн тонн зерна. Якби українські порти, в тому числі й Миколаївської області, працювали в повну силу, експорт зерна міг би збільшитись на десятки тонн, повідомив Зеленський.

За словами Зеленського, гарантування безпеки для портів Миколаївщини могло б стати черговим кроком на зустріч дипломатії з боку Туреччини.

Що відомо

  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • Перше судно з українським зерном від початку повномасштабної війни вирушило з порту в Одесі 1 серпня. Гарантами безпеки для суден виступає Туреччина та Організація Об'єднаних Націй.

Читайте також

У Миколаєві через витік на мережі мікрорайон Намив тимчасово залишився без води

У Миколаївській області чоловік отримав опіки на пожежі — горіла літня кухня

Російські війська атакували Миколаївщину дронами та ракетами з систем залпового вогню

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок