Держдеп США запровадив персональні санкції проти голови ОАСК Вовка. Він прокоментував

Держдеп США запровадив персональні санкції проти голови ОАСК Вовка. Він прокоментував

Оновлено
Держдеп США запровадив персональні санкції проти голови ОАСК Вовка. Він прокоментував
Facebook

Згідно з повідомленням на сайті Державного департаменту США, санкції проти Павла Вовка запроваджено через вимагання хабарів в обмін на втручання в судові та інші державні процеси. Сам Вовк заявив, що введення санкцій не стало для нього несподіванкою, а Держдеп США, за його словами, ввели в оману "певні міжнародні структури".

"З нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією та напередодні Міжнародного дня прав людини Сполучені Штати Америки вживають наступних заходів з метою посилення відповідальності за корупцію та порушення прав людини в усьому світі", — повідомила пресслужба Держдепу 9 грудня.

Зокрема, США оновили санкційний список та додали туди очільника Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка та двох його найближчих родичів

"США вносять Вовка до санкційного списку через вимагання хабарів в обмін на втручання в судові та інші державні процеси", — йдеться у повідомленні на сайті Державного департаменту США.

Сам голова Окружного адміністративного суду міста Києва 10 грудня заявив, що запровадження проти нього санкцій є "логічним" розвитком подій багаторічної кампанії, направленої на "отримання певними міжнародними структурами контролю над судовою владою України".

"Відсутність будь-яких досягнень, крім дешевого піару, очевидно і змусило ініціаторів кампанії вдатися до останнього шансу – звернення з кляузами до Вашингтону. Ці люди, намагаючись уникнути відповідальності за безрезультатно витрачені час і гроші та користуючись своїми зв’язками, ввели в оману Держдепартамент США", — написав Вовк у Facebook.

Що відомо про справу Вовка

  • 17 липня 2020 року детективи НАБУ провели обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Авлову та ще п’ятьом суддям. НАБУ підозрює їх у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їх роботі.
  • Вручення підозр суддям ОАСК спростували в пресслужбі суду після завершення обшуків. Адвокат Вовка Андрій Заєць у коментарі Суспільному також спростував інформацію про вручення підозри його клієнту.
  • Через чотири дні НАБУ оприлюднило записи розмов судді Вовка та очільника ДСА Холоднюка, а пізніше Вища рада правосуддя звинуватила НАБУ у підриві авторитету судів.
  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгенію Авлову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • У листопаді 2019 року Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні, як того вимагала Генпрокуратура. ГПУ клопотала про продовження досудового розслідування через виконання міжнародного доручення, яке, начебто, стосувалося пошуку одного з можливих фігурантів справи за кордоном. Справа була призупинена через завершення строків досудового слідства.
На початок