У травні майже 263 тисячі пенсіонерів Житомирщини отримають підвищені пенсії

У травні майже 263 тисячі пенсіонерів Житомирщини отримають підвищені пенсії

У травні майже 263 тисячі пенсіонерів Житомирщини отримають підвищені пенсії

За рахунок проведення індексації виплати зросли, в середньому, на 195 гривень. Перерахунок пенсій було зроблено автоматично. В проіндексованому вигляді пенсії виплачуватимуть і в наступних місяцях.

За словами керівника управління Пенсійного фонду в Житомирській області Івана Заінчковського, підвищену пенсію отримуватимуть 84% пенсіонерів Житомирщини.

"Головним пенсійним управлінням області проведено індексацію пенсій шляхом збільшення величини середньої заробітної плати, яка застосовується при обчисленні пенсії на коефіцієнт 1,11 тобто на 11%. Індексацію застосували до пенсій цивільних пенсіонерів, тож, в результаті, 262,8 тисяч пенсіонерів області або 84% одержали підвищення. Середній розмір підвищення складає 195 гривень. В цілому, на цей місяць на виплату підвищених пенсій додатково виділено 51 мільйон гривень. Станом на 12 травня пенсіонерам вже виплатили 45% пенсій. В проіндексованому вигляді пенсії будуть виплачуватися і в наступних місяцях".

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися на вулицях Житомира з пенсіонерами, запитавши, чи знають вони про підвищення пенсій у травні та чи вистачає їм їхньої пенсії.

У житомирянки Анни Пилявець трудовий стаж – 42 роки. Після проведеного перерахунку її пенсія збільшилася на 100 гривень.

Анна Пилявець, пенсіонерка: "Шість років колгоспного стажу мені не зарахували. Пенсія в мене мала – всього 2 тисячі, а зараз отримала 2100. Це, мабуть, будуть додавати так щомісяця. Скільки вже дають – і то добре. Мені і цього вистачає".

Василь Герасимчук, пенсіонер: "Я отримую пенсію 16 травня. Хотів би побачити цю індексацію. В мене трудовий стаж більше 50 років на різних посадах. Останні 30 років пропрацював в Житомирському національному агроекологічному університеті. Хотілося б побачити, що вони там про індексують".

Тамара Забродська, пенсіонерка: "Чула, що на 11% підвищать пенсію. Ще її не отримала, але сьогодні отримаю і тоді вже порахую, на скільки відсотків її підвищили. Надіюся на пенсію у тисяч дві з лишком".

Автор: Володимир Шолдрук

Камера: Віктор Підвисоцький

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди