Понад 46 тисяч переселенців скористалися послугами вінницького гуманітарного хабу, що у ТРЦ "Мегамол" від початку повномасштабної війни. Ініціювали його створення волонтери ГО "Полум'я надії". Сюди переселенці приходять по одяг, взуття, засоби гігієни, продуктові набори, іграшки, — каже очільник організації Анатолій Загляда.
"Наразі видаємо допомогу від ООН, вже отримали 40 тонн від ООН, від наших партнерів "Крим SOS" видаємо. Там посуд новий, матраци, ковдри, постіль, гігієна", — розповідає Загляда.

За кожним переселенцем закріплюється волонтер. Він має допомогти ВПО знайти все по що ті прийшли, аби не поверталися додому з порожніми торбами. Людмила — звільнення рідного Херсона від окупантів святкувала на роботі. З жовтня працює волонтеркою. Спершу, каже, сама сюди ходила по гуманітарку, згодом стала допомагати іншим.
"Запропонували працювати і я згодилася, треба допомагати людям. Я відчуваю цей біль, який відчувають переселенці, тому так", — каже Людмила.

Волонтерка Марія відповідальна за продуктові набори. Їх фасує, пакує і видає. У її роботі, каже, важливо знайти підхід до кожної людини.
"Спочатку реєструємо людину, запитуємо звідки вона, є такі, що хочуть поділитися своєю історією. А тоді запитуємо, що їм необхідно. Проводимо локаціями — чоловічий, жіночий одяг, постіль, дитячі, взуття. Коли люди дякують, це дуже приємно, багато вдячних як і розуміють, що це пункт, де допомагають", — розповідає Марія.

Щодня по допомогу до центру приходять зо пів тисячі переселенців. Такі ж пункти "Полум“я надії" мають іще в Миколаєві, Херсоні, Житомирі, Донбасі, Запоріжжі. З вінницького хабу волонтери везуть туди те, чого не вистачає переселенцям в інших містах України.
Читайте також
- Керамічні дзвони, посуд, тарілки та горнятка: вироби вінницьких гончарів продають у Німеччині
- В роботі шість позашляховиків: у Вінниці безкоштовно ремонтують автомобілі для військових