В одному із сіл на Черкащині ліцей переходить на альтернативне опалення

В одному із сіл на Черкащині ліцей переходить на альтернативне опалення

В одному із сіл на Черкащині ліцей переходить на альтернативне опалення
Суспільне: Черкаси

Замість газу – дрова. В одному із сіл на Черкащині ліцей переходить на опалення твердопаливними котлами. За словами директора закладу Олександра Костенка, за гроші громади вони закупили нову техніку, роблять ремонт та заготовлюють сировину.

Для розпалення твердопаливних котлів підготували вугілля та старі меблі. Вони ще запаковані та чекають завершення ремонту котельні, розповідає директор ліцею Олександр Костенко.

"Цей тип котлів належить до сучасних видів опалення. Він передбачає завантаження два рази за зміну, тривалість горіння — до 8 годин".

У приміщені оновлюють систему опалення, лагодять аварійну стелю та роблять косметичний ремонт.

Замість газу – дрова
Суспільне: Черкаси

Нині в школі газове опалення, котли працювали 19 років. За їхньою роботою стежить Віктор Довгань. В опалювальний сезон він запускає систему та обслуговує її. Демонтувати газове обладнання не будуть, додав він.

"Зазвичай із вересня вже прохолодно стає в школі — температура понижується. Можна було б топити тією котельнею, а цю запускати пізніше".

Замість газу – дрова
Суспільне: Черкаси

Наявність і газових, і твердопаливних котлів — гарантія, що в ліцеї буде завжди тепло, пояснив директор закладу Олександр Костенко:

"Сезон опалення стартує 15 жовтня, а холодно стає, бува, на початку жовтня, чи й у вересні. Тому учні та учасники освітнього процесу відчували дискомфорт, було холодно в навчальному закладі. У зв’язку з переведенням на тверде опалення наша котельня буде енергетично незалежною від газопостачання".

Замість газу – дрова
Суспільне: Черкаси

Такі котли економніші від газових, тож є можливість заощадити, пояснив голова громади Олександр Яременко. Та й сировину дістати легше.

"Ми здатні забезпечити своїми силами заготівлю дров, маючи брикетну лінію. Лише для підстрахування ми в цьому році закупили вугілля і вже розвезли в усі навчальні заклади. Внаслідок цієї економії ми можемо для тих самих навчальних закладів покращити матеріальну технічну базу", — пояснив Олександр Яременко.

У громаді чотири освітні заклади, половина вже має твердопаливні котли, інші ж переобладнають до кінця року. На це з бюджету спрямували 4 мільйони гривень, зазначив голова ОТГ.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок