Таліби здійснили першу публічну страту після приходу до влади в Афганістані

Таліби здійснили першу публічну страту після приходу до влади в Афганістані

Таліби здійснили першу публічну страту після приходу до влади в Афганістані
АР

Таліби здійснили першу публічну страту після приходу до влади в Афганістані минулого року. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Представник уряду Талібану повідомив, що чоловіка вбили на переповненому спортивному стадіоні в південно-західній провінції Фарах після того, як він зізнався у вбивстві. Чоловіка, засудженого за вбивство, застрелив батько його жертви.

Батько жертви тричі вистрілив у чоловіка під час страти, йдеться в пізнішій заяві речника Талібану.

За словами талібів, страчений чоловік на ім'я Таджмір зарізав чоловіка на ім'я Мустафа близько п'яти років тому. Згодом він був засуджений трьома судами Талібану, а його вирок був затверджений муллою Ахундзадою.

Перед стратою було оприлюднено публічне повідомлення про подію та "прохання до всіх громадян приєднатися до нас на спортивному полі".

На страті були присутні кілька суддів Верховного суду, військовослужбовці та старші міністри, включаючи міністрів юстиції, закордонних справ і внутрішніх справ.

Що відомо про прихід Талібану до влади в Афганістані

15 серпня 2021 року бойовики "Талібану" почали наступ на Кабул. Того ж дня в країні оголосили про мирну передачу влади талібам. 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".

"Талібан" обіцяв не утискати права жінок, але після приходу до влади заборонив жінкам з'являтися у телевізійних драмах. Також жінкам-журналісткам і ведучим наказали бути в кадрі з покритою головою. Раніше "Талібан" наказав дівчатам і молодим жінкам залишатися вдома замість того, щоб ходити до школи.

Мер Кабула наказав жінкам-муніципальним службовцям залишатися вдома, якщо їхню роботу може виконувати чоловік. Таліби стверджують, що їхні обмеження щодо роботи жінок і навчання дівчат є "тимчасовими", а запровадили їх "задля безпеки" дівчат і жінок.

Крім того, колишній керівник релігійної поліції "Талібану" Мулла Нуруддін Турабі заявив, що таліби планують відновити екстремальні покарання, такі як страти та ампутації.

Читайте також

Економічний крах, вибіркова амністія та зневага до прав жінок: як рік влади "Талібану" змінив Афганістан

В Афганістані дівчина застрелила двох та поранила ще кількох бійців "Талібану", які вбили її батьків за підтримку урядових сил

На початок