Окупаційна влада заявила, що виводить з обігу гривню на лівобережній Херсонщині

Окупаційна влада заявила, що виводить з обігу гривню на лівобережній Херсонщині

Окупаційна влада заявила, що виводить з обігу гривню на лівобережній Херсонщині
Фото ілюстративне: Рixabay

Гауляйтер Херсонщини Сальдо заявив, що на окупованих територіях з початку нового року в обігу залишать лише російський рубль. Наскільки це реально зробити та як на такі заяви реагують жителі лівобережної Херсонщини дізнавалось Суспільне.

Сергій проживає на лівому березі Херсонщини в тимчасово окупованому місті. Розказує, попри надмірну агітацію так званої російської влади щодо переходу на рублі, люди продовжують розраховуватися за товар і послуги гривнею. На ринках, взагалі, продавці відмовляються брати рублі. Єдине, зараз немає можливості розплатитися карткою, бо повна заборона на безготівковий розрахунок, каже чоловік.

"Повної заборони на гривню поки немає. Раніше можна будо придбати товар, розплатившись карткою українських банків. Наразі ця можливість повністю відсутня. На лівому березі можна розрахуватися лише готівкою гривнями чи рублями", — говорить Сергій.

Зараз окупаційна влада робить все, щоб витіснити гривню з обігу. Крім заборони використовувати термінал в магазинах, вони штучно підіймають курс, прирівнюють гривню до рубля, каже перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

"Вони намагаються підприємців примусити працювати виключно в рублевій зоні. Проводять рейди, попереджують, що закінчується строк використання бівалютної системи, але більшість людей відмовляються від цього. Після строку закінчення перехідного періоду, який вони встановили, скоріш за все почнуть полювання на підприємців, які приймають гривню. Я дуже сподіваюсь, що лівобережжя буде звільнено раніше, ніж почнуться репресії над цими підприємцями", — каже Юрій Соболевський.

За словами директора Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександра Мошнягула, окупаційна влада прибрати з обігу гривню обіцяла ще на початку літа, але гривня тримається і припинити її обіг не можливо, коли у людей є надходження: пенсії й соцвиплати.

"Звичайно відсоток рубля з порівнянні з початком окупації, зріз суттєво. Думаю, що він в розрахунках переважає гривню, але гривня ще міцно тримається. За тих умов, які зараз існують, вона не може бути знищена", — говорить Олександр Мошнягул.

Нині росЗМІ активно агітують населення обмінювати гривню на рублі в росбанках. Людям надсилають на телефони повідомлення з адресами, де це можна зробити. Так званий губернатор Херсонщини Володимир Сальдо каже, що гривня буде у розрахунку до 31 грудня 2022 року. Опісля — тільки російський рубль.

Читайте також

287 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок