На Київщині відновили понад 4 тисячі будівель, пошкоджених через вторгнення РФ

На Київщині відновили понад 4 тисячі будівель, пошкоджених через вторгнення РФ

На Київщині відновили понад 4 тисячі будівель, пошкоджених через вторгнення РФ
Фото: Олексій Кулеба / Telegram

У Київській області вже відновили понад 4300 об’єктів, які були пошкоджені через російську збройну агресію. Нині на близько 900 об’єктах працюють ремонтні бригади.

Про це повідомив заступник голови Київської ОВА Микола Бойко.

Вже завершили ремонт 2544 приватних житлових будинків та 521 багатоповерхівки, але він ще триває на 308 багатоквартирних будинках та на 430 приватних садибах.

Також відновили 134 заклади загальної середньої та дошкільної освіти. Це не лише легкі ремонти по заміні віконних та дверних конструкцій, пояснює Бойко, десь довелося повністю відновлювати покрівлю, фасади, проводити ремонт всередині приміщень.

На Київщині відновили понад 4 тисячі будівель, пошкоджених через вторгнення РФ
Фото: КОВА

На темпи відбудови впливає погода та дефіцит електроенергії через ракетні обстріли. Якщо температура на вулиці не дозволяє виконувати зовнішні роботи, бригади працюють над відновленням всередині приміщень.

"Також розпочалися демонтажі багатоповерхівок. Зокрема такі роботи проводяться в Ірпені, Бородянці та інших населених пунктах пристоличного регіону", — зазначив Бойко.

Відновлювальні роботи виконують за гроші, виділені з резервного фонду держбюджету, коштом місцевих бюджетів. Окремі ремонти проводяться за сприяння міжнародних партнерів, організацій та фондів.

Що відомо

  • У липні цього року було ухвалене рішення додатково передбачити в бюджеті Київської області 87 мільйонів гривень на відбудову населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії.
  • У вересні стало відомо, що у Бучі знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Ці будинки зазнали суттєвих руйнувань внаслідок російської військової агресії і не підлягають відновленню. Нині у місті триває ремонт будинків.
  • Наприкінці жовтня у Бучі та Ворзелі Київської області відновили два будинки, які були пошкоджені на початку російського вторгнення. Зокрема, відбудували покрівлю, відновили фасади, замінили вікна та двері та частково відремонтували пошкоджені квартир.
  • Через пошкодження об'єктів інфраструктури російськими обстрілами у Бучанській громаді в приміщеннях шкіл, садочків, адміністративних будівель нині функціонують 26 стаціонарних "пунктів незламності". Поруч із ними, у різних куточках громади планують облаштувати ще не менше 30 мобільних "пунктів незламності".

Читайте також

Мешканці Київщини чули звуки "Шахедів": ударів безпілотників в області не виявлено — КОВА

ЗСУ провели навчання поблизу кордону з Білоруссю

На початок