Росія тримає в Чорному морі на чергуванні 13 кораблів, один із них — з "Калібрами"

Росія тримає в Чорному морі на чергуванні 13 кораблів, один із них — з "Калібрами"

Пуск крилатої ракети "Калибр" з акваторії Чорного моря
Пуск крилатої ракети "Калібр" з акваторії Чорного моря. Фото: Міністерство оборони РФ

Росія тримає на бойовому чергуванні в Чорному морі 13 кораблів, в тому числі підводний ракетоноcій із чотирма ракетами.

Про це 7 грудня повідомила пресслужба командування Військово-морських сил Збройних сил України.

"У Чорному морі на бойовому чергуванні знаходяться 13 ворожих кораблів, з них один носій крилатих ракет "Калібр", загальний залп – 4 ракети; в Азовському морі ворог продовжує контролювати морські комунікації, утримуючи на бойовому чергуванні 2 кораблі; в Середземному морі – 9 ворожих кораблів, з них 5 носіїв крилатих ракет "Калібр", загальний залп – 76 ракет", — йдеться у повідомленні.

Також за добу в інтересах Росії прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили: до Азовського моря – 26 суден, з них 13 суден рухались у напрямку протоки Босфор; до Чорного моря – 5 суден, з них два судна рухалися у напрямку протоки Босфор.

У ВМС констатують, що Росія продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.

Що таке ракети "Калібр"

“Калібр” (рос. ОКР “Калибр”) — сімейство крилатих ракет, розроблених в Росії. Йдеться про оновлену радянська розробка ракети 3М10, яка була калькою з американської крилатої ракети Tomahawk. Вперше ракети сімейства “Калібр” офіційно представили на Міжнародному авіаційно-космічному салоні в 1993 року у Московській області РФ.

Ракети розроблялися переважно як озброєння для підводних човнів та кораблів. Також існують варіанти пуску ракет із бойових літаків (Калібр-А) та наземних пускових установок. Тож РФ має ракетні комплекси “Калібр” для озброєння підводних човнів, ракетні комплекси для озброєння надводних бойових кораблів, мобільні ракетні комплекси Калібр-М, комплекси ракетної зброї авіаційного базування Калібр-А. Бойовий радіус окремих модифікацій становить близько 2500 км.

Що відомо про масовані ракетні обстріли України з боку РФ

Російські військові 5 грудня завдали вже восьмого масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури України. У Повітряних силах повідомили, що загалом росіяни випустили понад 70 ракет. ППО збили понад 60. У Київській, Вінницькій та Одеській областях зафіксували влучання в енергооб'єкти. Сумська область повністю залишилася без електропостачання. В Одесі ж після вибухів знеструмленими лишилися всі насосні станції та резервні лінії.

Також у Молдові поблизу міста Бричани, що неподалік українського кордону, виявили ракету, повідомили в МВС країни.

Війна. Усі новини
На початок