Пепе встановив історичний віковий рекорд плей-оф чемпіонатів світу після голу у ворота Швейцарії

AP

Ворота Яна Зоммера португалець вразив у віці 39 років та 283 днів.

Збірна Португалії дісталася чвертьфіналу поточного чемпіонату світу з футболу в Катарі. У матчі 1/8 фіналу підопічні Фернанду Сантуша розгромили Швейцарію з різницею в п'ять голів - 6:1.

Другий м'яч Португалії в матчі записав на свій рахунок капітан команди, захисник Пепе. Він відзначився потужним ударом головою після навісу з кутового у виконанні Бруну Фернандеша.

Пепе Португалія
AP

Для Пепе, що проводить свій четвертий Мундіаль у кар'єрі, гол у ворота швейцарців став другим на чемпіонатах світу. Дебютний гол на цьому рівні португалець провів у червні 2018 року, коли вразив ворота Уругваю в матчі 1/8 фіналу (1:2).

Пепе заразом став найстаршим гравцем, що будь-коли відзначався в матчах плей-оф чемпіонатів світу. На матч зі Швейцарією захисник вийшов у віці 39 років та 283 днів.

У всіх раундах чемпіонату світу у віці, старшому за Пепе, забивав тільки легенда збірної Камеруну Роже Мілли. На Мундіалі 1994 року той відзначився у воротах збірної Росії у віці 42 років та 39 днів.

Найстарші автори голів на чемпіонатах світу з футболу

1. Роже Мілла (Камерун) - 42 роки, 39 днів (1994 - третій тур);
  2. Пепе (Португалія) - 39 років, 283 дні (2022 - 1/8 фіналу);
  3. Кріштіану Роналду (Португалія) - 37 років, 295 днів (2022 - перший тур).

Хто такий Пепе

• 39-річний захисник "Порту" та національної збірної Португалії.
  • Автор 8 голів у 132 матчах за головну команди країни. Третій рекордсмен збірної за числом проведених матчів.
  • Чемпіон Європи 2016 року та переможець Ліги Націй 2019-го.

• Збірна Португалії втретє у своїй історії дісталася чвертьфіналу чемпіонату світу. Востаннє це ставалося на ЧС-2006, на якому португальці посіли підсумкове четверте місце.
  • Найкращим результатом Португалії на світовій першості залишається третє місце турніру в 1966 році.
  • У чвертьфіналі на команду Сантуша очікує зустріч з Марокко, яке сьогодні сенсаційно вибило з турніру Іспанію. Матч відбудеться в суботу, 10 грудня.