Загибель трьох людей на Майдані у 2014 році: судитимуть ексберкутівця з Харківської області

Загибель трьох людей на Майдані у 2014 році: судитимуть ексберкутівця з Харківської області

Загибель трьох людей на Майдані у 2014 році: судитимуть ексберкутівця з Харківської області
Події Революції Гідності, Київ, 2014 рік. Фото: Артура Назарова.

До суду передали справу колишнього беркутівця, якого звинувачують у перевищенні службових обов'язків та застосуванні фізичної сили, що призвело до загибелі трьох людей під час протестних акцій на Майдані 18 лютого 2014 року у Києві.

Обвинувальний акт стосовно колишнього психолога батальйону міліції особливого призначення "Беркут" ГУ МВС в Харківській області передали до суду, повідомили в Офісі Генпрокурора.

"За версією слідства, 18 лютого 2014 року обвинувачений застосував надмірне фізичне насильство, спеціальні засоби та помпову рушницю, споряджену набоями зі свинцевою картеччю, до учасників масових акцій протестів у столиці", — сказано у повідомленні.

Протестувальники отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Троє людей загинули від вогнепальних поранень.

Державне бюро розслідувань проводило спеціальне досудове розслідування за відсутності колишнього силовика, оскільки він переховується на території Росії.

Що відомо

  • Сукупно у всіх містах України розслідується більше ніж 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.
  • Європейський суд з прав людини 21 січня 2021 року виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.
  • 5 грудня Печерський районний суд Києва засудив до 8 років за ґратами колишнього працівника батальйону міліції особливого призначення "Беркут" ГУ МВС України в Харківській області.Прокурори у суді довели, що 1 грудня 2013 року він завдав численних ударів гумовим кийком та ногою в різні частини тіла та по голові активісту – учаснику акції протесту біля Адміністрації Президента на вулиці Банковій.

Вибір редакції

На початок