Від +11° до +15° - у квартирах мешканців чотирьох багатоповерхівок у Сумах, що на вулицях Петропавлівська та Івана Брюховецького (колишня – Зої Космодем`янської). Від початку опалювального сезону тепло в цих будинках не з'являлось. Чому так сталося, дізнавалося Суспільне.
Мешканка будинку №6 на вулиці Брюховецького Людмила Михайлова показує термометр, на якому +11°.
У таких умовах живуть мешканці чотирьох багатоповерхівок поряд із цією з початку опалювального сезону. Пані Людмила показує квіти, які довелося прибрати з підвіконня, бо вони замерзають.
"Спати треба, я не знаю, скільки варто на себе вдягти, перш ніж лягти у ліжко. І бажано вночі не вставати, бо потім не нагрієшся", - говорить вона.
Така ж температура і в сусідній квартирі цього ж будинку у пані Ніни Клочко. Батареї холодні, тож жінка завісила їх ковдрою. Вона також показує вологі стіни, які доводиться щоліта обробляти через плісняву.

Схожа ситуація і в будинках 4, 8 та будинку №127 на вулиці Петропавлівській. В останньому мешкає Людмила Баранова. "Куди ми вже не жалілись, ми жалілись і виконком, і в Теплоенерго, і в ЖЕК. Приїжджають майстри – подача води 32°. Як можна обігріти будинок?" - скаржиться вона.
Голова будинкового комітету Геннадій Шелест, який фіксує показники будинкового лічильника тепла, говорить, що найвищий показник на вході був 39° два тижні тому, при мінімально допустимих 56°, коли на вулиці нульова температура.

У ТОВ "Сумитеплоенерго", що обслуговує ці будинки, Суспільному надали письмову відповідь:
"У зв’язку з масованими обстрілами російською федерацією об’єктів критичної інфраструктури України, для зменшення навантаження на електромережі м. Суми, введені графіки погодинних та аварійних відключень електричної енергії та обмежень потужності, які зачіпають електропостачання об’єктів ТОВ "Сумитеплоенерго", у тому числі і ЦТП по вул. Петропавлівська, внаслідок чого зупиняється робота мереживних циркуляційних насосів системи теплопостачання.

ТОВ "Сумитеплоенерго" звернулось до мера міста, профільного департаменту, Сумської обласної військової адміністрації та АТ "Сумиобленерго", в частині забезпечення безперебійної роботи теплогенеруючого обладнання в умовах обмеження постачання електроносіїв".
Суспільне звернулось за коментарем до міського департаменту інфраструктури та АТ "Сумиобленерго" та чекає на відповідь.
Що відомо
- У Сумській області діють графіки вимкнення електроенергії 2 через 4 години. Але, через перевищення лімітів споживання або під час ракетної небезпеки, майже щодня додатково застосовуються аварійні відключення.
- У Сумах опалювальний сезон розпочався 24 жовтня.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram