Чому російська армія не змогла висадити десант на Одещині: пояснення від командувача ВМС

Чому російська армія не змогла висадити десант на Одещині: пояснення від командувача ВМС

Ексклюзивно
Чому російська армія не змогла висадити десант на Одещині: пояснення від командувача ВМС
Олексій Неїжпапа. Фото: Суспільне Одеса

25 лютого в районі Коблево українські бійці знищили розвідну групу, яка шукала місце для майбутньої висадки десанту. Після того російські війська підходили до берегів Дунаю, але висадити війська так і не змогли. Чому Росія не змогла десантуватися в Одеській області в інтерв'ю Суспільному розповів командувач Військово-морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа.

Оскільки російська армія не мала успіху на півдні та була відкинута майже на кордон Херсонської області, то шляхів до підтримки десанту із суходолу не було. Разом із тим мінні загорожі, наявність ударної ракетної зброї берегового базування змусили противника відмовитись взагалі щодо висадки морського десанту або захоплення портів, розповів Неїжпапа.

"Десантна операція не може бути окрема від взагалі стану на фронті. Основний шлях застосування десанту — це підтримка дій сухопутних військ на суходолі. Ми розуміємо, що противником була поставлена задача охопити Миколаїв, обійти Одеську область з півночі, і, звісно, для розвитку успіху на суходолі у них була спланована висадка десанту або захоплення безпосередньо портів", — зазначив командувач ВМС.

Більше про російський десант в Коблево, західне озброєння, контроль над Чорним морем, жінок на флоті та протидію армії РФ читайте в інтерв'ю Суспільного.

Читайте також

  • Захисників Зміїного не змогли врятувати перед захопленням острова через погодні умови — Неїжпапа
  • Від початку вторгнення майже дві тисячі військових ВМС отримали нагороди від президента

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок