"Було хвилювання": у Черкасах виписують пацієнтів, яким провели трансплантації під час блекауту

"Було хвилювання": у Черкасах виписують пацієнтів, яким провели трансплантації під час блекауту

"Було хвилювання": у Черкасах виписують пацієнтів, яким провели трансплантації під час блекауту
Скрін з відео Черкаського обласного онкодиспансеру

Пацієнти, яким проводили трансплантації нирок та кісткового мозку під час блекауту, почуваються добре та готуються до виписки. Про це розповів виконувач обов’язків директора Черкаського обласного онкодиспансеру Ігор Гайдай.

На першій годині порятунку двох життів 23 листопада через російські ракетні обстріли в онкодиспансері зникло електропостачання. Продовжити пересадки нирок вдалося завдяки безперебійникам та генераторам, які встановили раніше.

Як в операційній погасло світло, перед наркозом бачила пані Олена з Кропивницького. Вона декілька років жила з нирковою недостатністю. Нині готується до виписки та, як вона пояснила, не знайде слів, аби описати свою вдячність медикам:

"Боялася тоді, мені раніше операцій не робили. Дуже вдячна, що врятували мене".

Трансплантації під час блекауту
Трансплантації під час блекауту 23.11.2022 у Черкаському обласному онкодиспансеру. Скрін з відео Черкаського обласного онкодиспансеру

Також того дня не можна було зволікати із забором донорського матеріалу для трансплантації кісткового мозку. Тож попри блекаут процедуру провели, пояснив лікар-гематолог Дмитро Гамов:

"Не може бути перенесена трансплантація, тому що забір стовбурових клітин і момент трансплантації кісткового мозку проходить по попередньо складеному плану. Ці процедури повинні бути виконані чітко: день у день. Це може бути небезпечно, оскільки людина, яка потребує пересадки, не отримає її вчасно і зрештою це може завершитися летальними наслідками".

Сепаратор клітин крові понад чотири години працював завдяки генератору. Через хвилювання тоді лік часу ішов на хвилини, пригадала медсестра Альона Литвиненко:

"Блекаут цей пішов нам трішки не по плану. Було хвилювання, щоб усе вдалося, бо на кону стояло життя пацієнта".

Трансплантації під час блекауту
Суспільне Черкаси

Уже наступного дня, 24 листопада, 48-річному пану Віктору провели трансплантацію кісткового мозку. Попри всі обставини чоловік вірить у найшвидше одужання:

Аби не зупиняти роботу, онкодиспансер попередньо забезпечили генераторами, зазначив виконувач обов’язків директора Ігор Гайдай.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок