Прем'єр-міністрерка Молдови Наталія Гавріліца перебуває з робочим візитом у Києві. Вона відвідала Бучу та Ірпінь Київської області, які постраждали від російської військової агресії. Про це Гавріліца повідомила на своїй сторінці у Facebook.
"Я на власні очі побачила спалені та спустошені будинки, школи, дитсадки та зруйновані дороги, але найболючіше видовище – це хрести за городами. Жодне фото, жодне відео не передасть того, що я бачила тут, на місці", – написала прем'єрка Молдови.

Вона наголосила, що засуджує дії російських військових і висловила підтримку щодо продовження розслідування воєнних злочинів Росії на території України.
"Кожен громадянин України, особливо діти та жінки, які піддаються жорстокості та нелюдському поводженню, заслуговує на справедливість у міжнародних кримінальних судах", — зазначила Гавріліца.

Вона додала, що Молдова була і залишиться другом і надійним партнером України.
"Висловлюю глибоке захоплення жертовністю українського народу, який попри всі ці біди продовжує боротьбу за свободу — однаково бореться за наше право бути частиною вільного світу", — написала прем'єрка Молдови у Facebook.

Вона також зустрілася з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. Під час цієї зустрічі сторони обговорили спільні кроки в напрямку євроінтеграції, протидію російській агресії та інформаційній пропаганді, співпрацю у сфері енергетики, логістики та у сфері торгово-економічного партнерства, інформує Урядовий портал.

За підсумками зустрічі очільники урядів України та Молдови підписали спільну заяву та досягнули низки домовленостей.
Зокрема, Україна та Молдова продовжуватимуть знімати адміністративні та процедурні бар’єри для вільнішого руху людей і товарів між нашими країнами. А також очікується, що до середини 2023 року буде укладена угода про будівництво автомобільного мосту через Дністер на спільному кордоні.

"Активізуємо формат діалогу в трикутнику Україна-Молдова-Румунія. Для цього в 2023 проведемо зустріч керівників урядів трьох держав. Створюємо двосторонню робочу групу для координації інтеграції України та Молдови до ЄС. Ми готові надати молдовським партнерам всебічну експертну підтримку, аби Молдова успішно виконала рекомендації Єврокомісії", — повідомив Денис Шмигаль.

Крім того, Україна та Молдова домовилися співпрацювати в питаннях протиповітряної оборони, покращити прикордонний контроль та підтримувати співпрацю та діалог у питаннях миру й безпеки в Придністровському районі Республіки Молдова.
У свою чергу прем'єр-міністерка Молдови прокоментувала розслідування падіння 5 грудня ракети у Молдові. За її словами, це приклад того, що війна перекинулася за межі кордонів України.
"Ми хочемо ще раз сказати, що ці масовані атаки та ця несправедлива війна, яка була почата без будь-якої причини, мусить бути негайно припинена. Так само я хочу сказати, що наші прикордонники знайшли рештки цієї ракети, там на щастя не було вибухівки, продовжується розслідування того, звідки вона могла прилетіти. Так само, продовжується розслідування попереднього випадку, коли ракета приземлилася на півночі Молдови", — наголосила Наталія Гавріліца.
Що відомо
- Після ракетного обстрілу України з боку РФ 5 грудня Прем'єр-міністерка Молдови Наталія Гавріліца попередила про можливі перебої зі світлом. Вона також зазначила, що влада Молдови робить все можливе, щоб тримати ситуацію під контролем.
- 5 грудня У Молдові у прикордонному селі в районі Бричан співробітники Прикордонної поліції виявили ракету, що впала у фруктовому саду. У МВС Молдови після цього наголосили, що посилили контроль у прикордонних ділянках на півночі Молдови у зв'язку із російським обстрілом України.
- Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що ракета, яка впала на території Молдови має відношення до РФ.
- 23 листопада у Молдові почались масові відключення електроенергії внаслідок ракетних ударів РФ по Україні.
- Після цього МЗС країни викликало російського посла, щоб висловити жорсткий протест проти обстрілу цивільної інфраструктури в Україні, що