У Хмельницькому готуються до прем'єри казки "Крижане серце"

У Хмельницькому готуються до прем'єри казки "Крижане серце"

Ексклюзивно
У Хмельницькому готуються до прем'єри казки "Крижане серце"
Фото: Суспільне Хмельницький

Прем’єру казки "Крижане серце" готують актори облмуздрамтетару імені М.Старицького. Про це Суспільному розповів режисер-постановник вистави Дмитро Обєдніков. За його словами, на сцені театру глядачі побачать адаптовану осучаснену версію Бродвейського мюзиклу "Крижане серце".

Детальніше про постановку розкажуть колеги Суспільного Хмельницький.

"За десять – це можете взяти тільки дірку від бублика. І не більше. Постривайте, постривайте. Скажіть мені тільки одну річ – те, що відбувалось на Північній горі було схоже на магію? Ну нормальним це явище точно не назвеш".

За сценарієм у цьому епізоді льодоруб Крістоф намагався купити моркву для свого оленя Свена. Цю роль виконують два актори, один із них Роман Падура. Актор каже, мріє створити образ свого персонажа максимально наближеним до героя Діснеївського мультфільму "Крижане Серце".

"Його роль в цій п’єсі, в нього такі складаються обставини по ходу цієї п’єси, що він допомагає Анні. Анна - це принцеса Ранделла, молодша сестра, головної героїні Ельзи. І він її допомагає протягом всієї вистави, знайти Ельзу, щоб вона з нею поговорила, владнала свій конфлікт, який виник в неї з сестрою. І по ходу цього, їхньої авантюри цієї подорожі, вони закохуються Крістоф – в Анну, Анна – в Крістофа", — розповідає виконавець ролі Крістофа.

Актори облмуздрамтетару імені М.Старицького готують казку "Крижане серце". 2 грудня 2022 рік
Актори облмуздрамтетару імені М.Старицького готують казку "Крижане серце". 2 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Роль сестри головної героїні – Анну, виконує Наталя Цимбаліста. Актриса каже, її персонаж веде всю казку, бо шукає свою сестру, щоб їй допомогти.

"Це такий досить емоційний персонаж, того на неї йде багато сил, багато затрачається часу. Треба встигати й емоційно підлаштувати себе, ну і звісно дикційно, тому що є текст, який потрібно і швидко проговорювати, і щоб він був зрозумілий", — пояснює Наталя Цимбаліста.

Виконавиця ролі Ельзи, Акторка Катерина Бортнічук, каже, її героїня – це досить нестандартний образ.

"Вона, з одного боку, ніби схожа на Снігову Королеву, але вона добра, вона така незвичайна дівчина. В неї своєрідна історія з королівської сім’ї, вона самовіддаляється, заради сестри, заради свого королівства, щоби не заподіяти шкоди. В неї є дивна магія, якою, на початку, вона не може управляти. А потім вона, завдяки любові, все ж таки, спочатку вона заморожує своє королівство, а потім — його розморожує. Складний трошечки такий образ, тому що насправді в неї така жертовність", — пояснює Катерина Бортнічук.

Режисер-постановник вистави "Крижане серце" Дмитро Обєдніков. 2 грудня 2022 рік
Режисер-постановник вистави "Крижане серце" Дмитро Обєдніков. 2 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Казка, котру ставлять на сцені театру ім. М. Старицького — це адаптація відомого Бродвейського мюзиклу "Крижане серце" і відомого мультфільму "Крижане Серце", розповідає режисер-постановник вистави Дмитро Обєдніков.

"Цю історію люблять, як дорослі, так і діти. Тут впізнавальні герої, тут дуже прикольні, на мою думку, діалоги. Ми зробили адаптацію сценарію, звичайно автор адаптованого сценарію Світлана Бунзяк. Що стосується костюмів, декорацій, талановитих художників, художників – постановників театру ім. М. Старицького, то тут задіяна майже вся трупа театру. Тут американська класична історія", — розповідає Дмитро Обєдніков.

Про доречність постановки у воєнний час, Наталя Цимбаліста каже.

"Мені здається, що ситуація точно так само, як з ялинкою. Кожні батьки, навіть військові, які зараз захищають нашу державу, хочуть, щоб в їхніх дітей було свято. Тому напевно казка "Крижане серце" про магію зими, і взагалі, це мені здається зараз, одна з найулюбленіших казок дітей, про те, щоб хоча б подарувати дітям свято", — каже Наталя Цимбаліста.

Прем’єра казки "Крижане Серце" відбудеться в облмуздрамтеатрі ім. М.Старицького 18 грудня.

Читайте також

  • У Хмельницькому невдовзі запрацює гостина Святого Миколая
  • На Хмельниччині дітям пропонують долучитися до новорічного конкурсу

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок