Олів'є Жиру став найкращим бомбардиром в історії збірної Франції з футболу: топ-5 рекордсменів

AP

Завдяки голу в 1/8 фіналу чемпіонату світу форвард перевершив історичне досягнення Тьєррі Анрі.

Олів'є Жиру став найкращим бомбардиром в історії національної збірної Франції з футболу. У матчі з Польщею на чемпіонаті світу форвард забив свій 52-й гол у складі головної команди країни.

За збірну Жиру дебютував у листопаді 2011 року, коли відіграв 31 хвилину в товариському матчі проти США (1:0). Відтоді нападник представляв Францію на трьох чемпіонатах Європи й наразі проводить свій третій Мундіаль у кар'єрі.

Дебютний гол за збірну Олів'є провів у своєму третьому матчі (товариській грі проти Німеччини - 2:1). До чемпіонату світу в Катарі футболіст італійського "Мілана" підходив з показником у 49 м'ячів, поступаючись двома голами абсолютному рекордсмену Франції Тьєррі Анрі.

Вже в першій грі чемпіонату світу Жиру наздогнав Анрі, оформивши дубль у стартовому поєдинку проти Австралії (4:1). У зустрічі другого туру з Данією (2:1) Олів'є провів на полі 63 хвилин без забитих м'ячів, а на заключний поєдинок групового раунду з Тунісом (0:1) залишився на лаві запасних команди Дідьє Дешама.

Відтак нагоду забити свій 52-й м'яч за Францію й переписати історію національної збірної Жиру отримав у матчі 1/8 фіналу проти Польщі. Та відкрив рахунок на 44-й хвилині, коли уникнув офсайду та двома дотиками розібрався із захисником та голкіпером команди суперників.

Франція
Рекордний гол Олів'є Жиру в матчі ЧС-2022 проти Польщі. AP

Таким чином, Жиру став одноосібним рекордсменом збірної Франції за числом забитих голів. Найближче в рейтингу бомбардирів з досі активних гравців до Олів'є розташовується Антуан Грізманн, який забив 42 голи в 113 матчах за Францію.

Хто такий Олів'є Жиру

• 36-річний нападник "Мілана" та національної збірної Франції.
  • Чемпіон світу 2018 року в складі збірної Франції. Віцечемпіон Європи 2016 року.
  • Приєднався до "Мілану" влітку 2021 року, коли перейшов до чемпіонату Італії з англійського "Челсі". У сезоні 2022/23 забив 9 голів та віддав 5 результативних передач у 19 матчах у всіх турнірах.

• Збірна Франції на чемпіонаті світу в Катарі посіла перше місце в групі D.
  • У чвертьфіналі переможець матчу Польщі та Франції вийде на найсильнішу команду з пари Англія - Сенегал, що проведе свій матч 4 грудня.
  • У 2018 році Франція здобула свій другий титул чемпіона світу в історії. Дебютний тріумф французів на Мундіалях датований 1998 роком.