У Феофанії нарекли Никиту (Сторожука) з бази "Миротворець" у єпископа Івано-Франківського і Коломийського

У Феофанії нарекли Никиту (Сторожука) з бази "Миротворець" у єпископа Івано-Франківського і Коломийського

У Феофанії нарекли Никиту (Сторожука) з бази "Миротворець" у єпископа Івано-Франківського і Коломийського
Фото: сайт УПЦ МП

4 грудня у селищі Феофанія, неподалік Києва, відбулася архієрейська хіротонія архімандрита Никити (Сторожука). Її провели очільник УПЦ МП Онуфрій та митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій. Про це повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Хіронтія — це обряд, під час якого відбувається таїнство посвячення в священнослужителі. Це означає, що тепер Никита (Сторожук) офіційно став єпископом, і може керувати Івано-Франківською і Коломийською церквами Московського патріархату.

Архімандрит Никита (Сторожук) з бази "Миротворець" став єпископом Івано-Франківським та Коломийським 23 листопада 2022 року. Таке рішення прийняли на синоді Української православної церкви Московського патріархату.

25 листопада працівники СБУ обшукували Буковинську єпархію УПЦ МП, де Сторожук був секретарем.

26 листопада у Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ прокоментували обшуки СБУ у Свято-Миколаївському соборі. Архимандрит Никита (Сторожук) сказав, що слідчі увірвалися в приміщення, вивели всіх з кімнат, приставили до стіни, роздягнули і фотографували.

27 листопада працівники СБУ разом з поліцейськими та нацгвардійцями перевірили єпархіальне управління та храм Різдва Христового Української православної церкви Московського патріархату, що на вулиці Довженка в Івано-Франківську. У церкві знайшли проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу, мови та право України на державність.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок