За місяць через митницю на Волині завезли майже 15 тисяч генераторів

За місяць через митницю на Волині завезли майже 15 тисяч генераторів

У листопаді через Волинь в Україну завезли майже 15 тисяч електрогенеруючих пристроїв, – повідомили на сторінці Волинської митниці.

13 979 генераторів імпортували юридичні особи, 982 пристрої ввезли фізичні особи.

Після скасування Кабміном мита та ПДВ на генератори (з 16 листопада – ред.) юридичні особи, які везли генератори в Україну, отримали пільг на майже 107 млн грн. Фізичні особи, які декларували товар вартістю понад 500 Євро та вагою понад 50 кг, отримали пільг на майже 6 млн грн.

Митники пояснюють: фізична особа, яка ввозить елекрогенеруючі прилади для власного споживання у ручній поклажі або у багажі через автомобільні пункти пропуску, може їх не декларувати, якщо вартість цих приладів не перевищує 500 євро, а вага – не більше 50 кг.

Що відомо

  • На початку листопада Кабінет Міністрів затвердив постанову, завдяки якій від сплати ПДВ та ввізного мита звільняються генератори, та інші важливі для проходження цього опалювального сезону товари.
  • 30 листопада депутати Луцької міської ради 30 листопада проголосували за Положення про часткове відшкодування вартості електрогенераторів. У міському бюджеті на це передбачили сім мільйонів гривень.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок