"Не зрадили країні і нашим учням": вчителі Мирненської школи, що у Запорізькій області, працюють без зарплатні

"Не зрадили країні і нашим учням": вчителі Мирненської школи, що у Запорізькій області, працюють без зарплатні

"Не зрадили країні і нашим учням": вчителі Мирненської школи, що у Запорізькій області, працюють без зарплатні
Суспільне Дніпро

Вісім місяців без заробітної плати. Вчителі, які виїхали з тимчасово окупованого російськими військовими селища Мирне Мелітопольського району, що у Запорізькій області, продовжуть працювати дистанційно. За свою роботу не отримують зарплатні.

Вчителька інформатики Мирненського опорного закладу середньої освіти "Інтелект" Оксана викладає 16 років. На початку повномасштабної війни російські війська окупували її селище та змушували навчати дітей за російською програмою. Педагогиня та ще 29 вчителів виїхали на підконтрольну Україні територію і продовжили навчати дітей онлайн.

"Якщо б я заради грошей пішла на співпрацю – це неповага перш за все до себе. І яким я тоді буду вчителем? Який я приклад дам тоді дітям? Я думаю, що вчитель — це та людина, яка повинна нести якусь ідеологію, бути прикладом", – розповідає жінка.

“Не зрадили країні і нашим учням”: вчителі Мирненської школи, що у Запорізькій області працюють без зарплатні
Вчителі Мирненської школи, що у Запорізькій області працюють без зарплатні. Суспільне Дніпро

"Ті люди, які не пішли на співпрацю з окупантами, вони пішли зі школи, але припинилися всі виплати заробітної плати, тому що були заблоковані рахунки селищної ради. Для того, щоб їх не заблокували, хтось із селищної ради мав виїхати на підконтрольну територію. Увесь апарат, все керівництво селищної ради — вони пішли разом із головою на співпрацю. Ніхто звичайно не виїхав — рахунки заблоковані", – каже директорка Мирненського ОЗ "Інтелект" Віта Бєляєва.

Педагогічний склад на чолі з директоркою школи самотужки організували навчальний процес.

До війни в закладі навчалось більше чотирьох сотень дітей. Нині ж дистанційно продовжують навчання триста двадцять учнів. Всі вони виїхали з окупованої території.

Мати учениці дев`ятого класу Вікторії Худиної говорить: донька не хоче змінювати школу.

“Донька сказала: я хочу і буду навчатись у своїй Мирненській школі зі своїми вчителями, однокласниками. А ми як батьки дуже дякуємо нашим вчителям за те, що для наших дітей організували освітній процес", – каже жінка.

За словами директорки Віти Бєляєвої, протягом восьми місяців колектив викладачів намагається отримати зароблені гроші. Але для цього необхідно створити селищну військову адміністрацію.

Каже: надсилала до Запорізької ОВА відповідне колективне звернення із проханням вжити заходів щодо виплати педагогам зарплатні. Адміністрація відповіла, що нині триває процес утворення Мирненської селищної військової адміністрації у Запорізькій області.

"Якщо чесно, вчителі вже на межі, вони в паніці або у відчаї. Вони вже кажуть про те, що допрацьовують до грудня і якщо не буде виплат – звільнятимуться", – розповідає директорка.

За її словами, надалі вони планують звертатись до ДБР та НАБУ щодо бездіяльності органів місцевої влади. Суспільне також надіслало запит до Запорізької ОВА для роз`яснення, чому досі не було створено Мирненську селищну військову адміністрацію.

Читайте також

Громадам Дніпропетровщини передали партію шкільних автобусів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок