У Запоріжжі відзначили роковини з дня смерті директорки першої музчиної школи

У Запоріжжі відзначили роковини з дня смерті директорки першої музчиної школи

У Запоріжжі відзначили роковини з дня смерті директорки першої музчиної школи

Перші роковини з дня смерті Майї Павленко відзначили у Запоріжжі. 10 травня 2019-го, у віці 86-ти років пішла з життя колишня директорка Запорізької школи мистецтв № 1. Вона стояла у витоків створення цього навчального закладу, а також запорізької дитячої філармонії.

Колишня учениця Майї Павленко, нині – заслужена артистка України Ольга Беженарь розповіла: саме Майя Іларіонівна відіграла важливу роль у її професійному становленні:

"У сім років я вперше вступила на сцену концертного залу імені Глінки, де зараз і працюю художнім керівником обласної філармонії. І хто б міг подумати, що саме той перший виступ буде для мене таким знаковим. І саме Майя Іларіонівна вибирала репертуар до того концерту. Після кожного концерту вона робила сімейні зустрічі, ми завжди святкували наші концерти чи якісь виступи".

Учениця Майї Павленко Олена Огібалова навчалась у школі мистецтв № 1 протягом восьми років, починаючи з 1982-го. Коли розпочала навчання їй було сім років. Тоді, на її думку, був "золотий період" школи:

"Я навчалася на музичному відділенні, грала на фортепіано. Також займалася хором. Тому, життя в нас було дуже-дуже насиченим. Тоді школа мистецтв готувала нас і взагалі нам давала можливість дотриматися і долучитися, зануритися до світу мистецтва з різних-різних боків".

Піаніст Володимир Віардо, який нині живе у Сполучених Штатах Америки, знає Майю Павленко з семи років. Він прочитав останній лист своєї викладачки:

«Любий Вовочко! Твій дзвінок і довга, щедра на час наша з тобою розмова сколихнула спогади про десятиліття, що минули та подіях, в яких ми сьогодні все-таки не загубилися. І Слава Богу. І все згадується, що було ближче до сьогоднішнього дня…».

У Запоріжжі відзначили роковини з дня смерті директорки першої музчиної школи

Володимир Віардо, піаніст

Починання Майї Павленко на посаді директорки школи мистецтв № 1 продовжила Віра Мартиненко. Очолює цей навчальний заклад протягом дванадцяти років:

"Майя Іларіонівна Павленко для нашого міста - знакова людина. Вона неординарна людина, непроста, але це людина, яка безмежно любила свою справу, людина високого професіоналізму. В 1980 році відкрилася перша школа мистецтв. Вона була спочатку заступником директора школи, потім очолила її. І так сталося в житті, що тепер я її очолюю вже протягом понад дванадцяти років. І ще одним досягненням цієї людини було те, що вона стояла біля витоків створення Запорізької міської дитячої філармонії, яка продовжує успішно працювати. Найголовніша ідея створення цієї філармонії, цієї дитячої організації - це долучити, зібрати на одній сцені, на головній сцені нашого міста - на сцені Запорізької обласної філармонії - всі види мистецтва, де діти можуть показати свою творчість. Все, чому вони навчилися, все, чим вони хочуть поділитися. Дитяча філармонія була створена у місті в 1985 році. Знову, після Майї Іларіонівни, протягом 17 років я очолювала цю дитячу організацію".

У Запоріжжі відзначили роковини з дня смерті директорки першої музчиної школи

Віра Мартиненко, директорка Запорізької школи мистецтв № 1

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди