УЄФА розпочав розслідування ймовірних фінансових порушень в "Ювентусі": що загрожує клубові

УЄФА розпочав розслідування ймовірних фінансових порушень в "Ювентусі": що загрожує клубові

УЄФА розпочав розслідування ймовірних фінансових порушень в "Ювентусі": що загрожує клубові
AP

Через організаційний скандал "Юве" вже покинув увесь склад ради директорів.

УЄФА оголосив про початок розслідування можливих фінансових порушень з боку італійського "Ювентуса". Про це йдеться в заяві на офіційному сайті організації.

Цього року звинувачення туринського клубу у фінансовому шахрайстві передували сенсаційному звільненню всієї ради директорів "Ювентуса" на чолі з його президентом Андреа Аньєллі. Про зміну керівництва в клубі оголосили цього тижня.

Читайте також: Рада директорів "Ювентуса" на чолі з Аньєллі звільнилася після звинувачень у фінансовому шахрайстві

Звільнення Аньєллі, віцепрезидента клубу Павела Недведа й решти членів ради директорів відбувалося на тлі новин про рекордні фінансові втрати 36-разових чемпіонів Італії. Лише за минулий сезон "Стара синьйора" втратила понад 250 мільйонів євро. Прокуратура та фінансові регулятори, зі свого боку, виявляли в клубі підроблений бухгалтерський облік та встановлювали факти маніпулювання ним на ринку.

Що означає початок розслідування з боку УЄФА для "Ювентуса"

На початку цього року в керівній європейській організації оголосили про домовленості з низкою клубів, які порушили правила фінансового фейрплей. Безпосередньо з "Ювентусом" в УЄФА тоді погодили виплату штрафів за недотримання фінансових стандартів впродовж трьох років, відповідно до наявної на той момент в УЄФА інформації.

Читайте також: Більше 170 млн євро. УЄФА оштрафувала європейські топклуби за недотримання фінансових правил: що про це відомо

Тепер, із урахуванням новин про ймовірні фінансові маніпуляції з боку туринців, УЄФА заявила про готовність переглянути цьогорічну домовленість з італійським клубом. Це станеться у разі виявлення неточностей у звітностях "Юве" в ході розслідування, яке відкрили в УЄФА.

Перша палата Органу контролю клубних фінансів, що переглядатиме справу, залишає за собою право повністю розірвати домовленість з "Ювентусом", застосувати до клубу санкції або інші дисциплінарні заходи. Обсяги можливого покарання в організації на початку розслідування поки не наводять.

Що відомо

  • Це не перший подібний скандал у кар'єрі Аньєллі. У 2017 році він отримав усунення від діяльності через махінації з продажем квитків. Уже за три місяці бан було знято - натомість президентові призначили штраф €100 тис., а "Ювентусу" - €600 тис.
  • Після дев'яти поспіль чемпіонських титулів Серії А "Ювентус" двічі закінчував сезон в елітному італійському дивізіоні на четвертій сходинці.
  • У поточному сезоні 2022/23 команда Массіміліано Аллегрі пішла на перерву в чемпіонаті на третій позиції.
  • У Лізі чемпіонів "Юве" набрав усього три очки в шести турах й за підсумками групового раунду вилетів до Ліги Європи.
На початок