"За 10 місяців 2022 року показники ВІЛ-інфекції в країні зменшилися" — Центр громадського здоров’я

"За 10 місяців 2022 року показники ВІЛ-інфекції в країні зменшилися" — Центр громадського здоров’я

"За 10 місяців 2022 року показники ВІЛ-інфекції в країні зменшилися" — Центр громадського здоров’я
. УНІАН

В ЦГЗ це пов'язують з тим, що зменшилася кількість обстежень, а на частині прифронтових та тимчасово окупованих територій тестування на ВІЛ та СНІД майже припинилося.

Про це в коментарі Суспільному сказала Ольга Климова, фахівчиня відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центру громадського здоров'я: "Зменшення всіх показників по ВІЛ пов'язано з тим, що зменшився обсяг тестування в цілому по країні. Тобто, зменшилася кількість обстежень на ВІЛ-інфекцію в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В регіонах, де йдуть активні бойові дії, на прифронтових та окупованих територіях майже припинилося тестування".

Також, Климова додала, що у 2022 році зменшилася і кількість нових зареєстрованих випадків: "Якщо брати кількість нових зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції за останні 10 місяців, вона становить 10 тисяч 269 людей. Це на 26% менше, ніж торік за аналогічний період. Зменшення відмічається й по реєстрації нових випадків СНІДу. В цьому році за 10 місяців зареєстровано 1067 нових випадків. Це на 38% менше, ніж минулого року. Те ж саме стосується і реєстрації смертей, зумовлених СНІДом. В цьому році за 10 місяців зареєстровано 1067 смертей, це менше на 38% в порівнянні з минулим роком".

На диспансерному обліку у нас знаходиться 155 тисяч людей з ВІЛ-інфекцією, також повідомила Ольга Климова, антиретровірусну терапію на сьогодні отримує 122 тисячі громадян.

Що відомо

"Все залежить від інформації": історія Андрія з ВІЛ-позивним статусом, який мешкає у Полтаві

У Полтаві організували безкоштовне тестування на ВІЛ

Протягом 2022 року ВІЛ-інфекцію виявили у 184 жителів Харківської області: статистика

На Дніпропетровщині зареєстровано понад 29 тисяч хворих на ВІЛ та СНІД: як зробити тест

На початок