На Полтавщині тиждень працюють "Пункти незламності": скільки людей відвідало

На Полтавщині тиждень працюють "Пункти незламності": скільки людей відвідало

На Полтавщині тиждень працюють "Пункти незламності": скільки людей відвідало
Фото: Суспільне Полтава

За тиждень майже 30 тисяч людей відвідали "Пункти незламності" на Полтавщині. Як розповів Суспільному тимчасово виконувач обов’язків директора обласного департаменту з питань цивільного захисту Віктор Стеблянко, загалом в області більше 260 таких місць. Нині працюють над тим, щоб забезпечити їх інтернетом.

До одного із наметів у Полтаві, який встановили, щоб люди могли зігрітися та підзарядити пристрої під час вимкнень електроенергії, вдруге прийшла Поліна Скляренко.

"Я прийшла позайматися на уроках. А вдома чому не займаєшся? Бо немає інтернету та світла по 4 години", — каже жителька Полтави Поліна Скляренко.

На Полтавщині тиждень працюють "Пункти незламності": скільки людей відвідало
Один із "Пунктів незламності" у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

У наметі є тепло, генератор, електрочайник та подовжувачі. Третій день поспіль сюди приходить Олександр Цвєтков. У пункті проводить по 5 годин на день.

"Сиджу, спілкуюсь з друзями, працюю через телефон. Можна з людьми поговорити, познайомитися з новими", — говорить переселенець із Херсона Олександр Цвєтков.

Пункти, куди люди можуть прийти зігрітися, зарядити пристрої та випити гарячі напої, на Полтавщині почали облаштовувати від 23 листопада, коли через російські обстріли у регіоні на добу зникла електроенергія. Відтоді в області працює 261 пункт. Із них 217 облаштували органи місцевого самоврядування, а 44 – рятувальники. За тиждень пункти на базі Державної служби з надзвичайних ситуацій відвідали понад 9 300 людей, розповіла речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко. А ті, що створені у громадах, відвідали майже 18 тисяч людей, повідомив речник начальника обласної військової адміністрації Максим Ковальов.

На Полтавщині тиждень працюють "Пункти незламності": скільки людей відвідало
"Пункт незламності" у ліцеї. Фото: Суспільне Полтава

"У перші дні, коли вони тільки запрацювали, коли було масштабне відключення у місті, області і країні, ми фіксували на одному мобільному пункті до 1000 людей за добу. Зараз малий наплив, людей мало приходить", —каже речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.

За словами Світлани Рибалко, у чотирьох пунктах є інтернет, за фінансової можливості ним забезпечать і решту. У Полтаві місця, куди люди зможуть приходити у разі довготривалих вимкнень електроенергії, облаштували також у деяких навчальних закладах.

"Ми визначили 87 таких місць. Але 24 з них нині забезпечені генераторами, які можуть працювати у режимі 24/7. Решта сьогодні продовжують комплектуватися.Якщо настане блекаут (повністю зникне електрика – ред.) пункти готові приймати людей 24/7. У цих пунктах є певний запас їжі, також їжа, яка не потребує термічної обробки, певний запас технічної, а також питної води. Щодо інтернету, сьогодні "Starlink" туди не закуплені, але процедура пошуку цих засобів зв’язку продовжується", — говорить перший заступник голови Полтавської міської ради Валерій Пархоменко.

На Полтавщині тиждень працюють "Пункти незламності": скільки людей відвідало
У ліцеї облаштована кімната «Матері і дитини». Фото: Суспільне Полтава

В одному із таких пунктів на випадок довготривалого вимкнення електроенергії є генератор та місця, де можна зарядити пристрої.

"Є два місця, які облаштовані буржуйками. Ці буржуйки уже встановлені, виведені. Вони повністю готові для обігріву. Крім того, у нас є запас дров. Крім того, у нас у закладі облаштовані кімната "Матері і дитини". На випадок оголошення блекауту ми можемо сховище використовувати як пункт, де можуть розташовуватися люди, які прийдуть і потребуватимуть такої допомоги", — каже директорка ліцею у Полтаві Олена Голтвяниця.

За словами Олени Голтвяниці, засоби для облаштування пункту надала міська влада та волонтери.

На Полтавщині тиждень працюють "Пункти незламності": скільки людей відвідало
У "Пунктах незламності"є дрова. Фото: Суспільне Полтава

Перш за все пункти відкривали у тих населених пунктах, де є централізоване опалення, говорить Віктор Стеблянко.

"Ми розуміємо, що у сільській місцевості пережити блекаут значно легше. У когось пічне опалення, у когось твердопаливні котли стоять. Тому перш за все – це 15 міст, у яких є централізоване опалення. В усіх громадах є пункти. Шляхи покращення – це інтернет. Ми розуміємо, що в умовах, коли повне знеструмлення області відбувається, складно вирішити питання із забезпеченням людей інтернетом, то над цим питанням ми зараз працюємо", — каже т.в.о. директора обласного департаменту цивільного захисту Віктор Стеблянко.

За словами Віктора Стеблянка, в області планують відкрити іще 15 таких пунктів.

Що відомо

  • 23 листопада близько 14:30 у всіх районах Полтавщини зникла електроенергія. Також не було водопостачання. Це сталося через російські обстріли об’єктів інфраструктури в Україні. Відновили електро- та водопостачання на Полтавщині протягом 24 листопада.
  • На території Полтавщини перші «Пункти Незламності» запрацювали 23 листопада.

На початок