Упродовж майже двох місяців сапер Сергій Курінний з Житомирщини у складі зведеного загону піротехніків ДСНС України займався розмінуванням деокупованих територій Харківщини.
ОНОВЛЕНО: 24 грудня обласне управління ДСНС повідомило, що Сергій Курінний разом із двома своїми колегами – Дмитром Краснощоковим та Олексієм Сичем – загинув, підірвавшись на міні під час розмінування деокупованих територій Херсонської області. Вічна слава та світла пам'ять нашим Героям.
Сергій Курінний розповів Суспільному, що працював у Чугуївському районі.
"У Харкові ми одягали бронежилет о 7:50 і знімали тоді, коли вже прилізали до частини, – каже Сергій Курінний. – Ми там перебували 55 днів. Займалися очисткою територій будинків, садиб і ділянок, автомобілів, техніки, щоб люди могли повернутися у свої оселі".


Сапер-водій групи піротехнічних робіт каже, що працювали навіть у селах, в які заїжджали через два дні після звільнення.
"Селище Чкаловське було заміноване, сильно заміноване, – розповідає Сергій Курінний. – Там було найбільше роботи і було найнебезпечніше, тому що російські солдати залишили дуже багато сюрпризів. Різних. Вони там жили довго. Часу для фантазії їм вистачало. Тому ми побачили багато. Наприклад, була розтяжка у фермера. Її прив'язали до техніки на майданчику. Там вони витягнули чеку майже до кінця. І це зробили спеціально, щоб її було легше зірвати. Мінують навіть двері. Ставляться міни під дошку підлоги. Це побачити очима неможливо. І там багато таких підлих мінувань".



Сергій Курінний працює у піротехнічній службі 11 років. У 2014 році він брав участь у розмінуванні Слов'янської ТЕС.
"І на Донеччині я був на розмінуванні, – каже Сергій Курінний. – І я не зустрічав, щоб так сильно і масово тоді було заміновано. Починаючи з протитанкових, протипіхотних мін і закінчуючи всілякими розтяжками і хитрощами. У нас на Житомирщині взагалі не було мінування ПФМ, а на Харківщині такими мінами просто все всіяно. Вони підступні. Їх дуже погано видно. Вона просто лежать на землі, а побачити їх дуже тяжко. Нині на сході і півдні України все мінування, яке ми зустрічаємо, зроблено для того, щоб вбивати людей. Я бачив, як підривалося місцеве населення. Було багато таких випадків".



Були загиблі і серед піротехніків.
"Ми були у Харкові, – розповідає Сергій Курінний. – Там з усієї України нас зібрали. І серед нас були загиблі і поранені. Був період, коли за два тижні постраждали 18 працівників: троє загиблих і 15 вже в стрій не повернуться, бо тепер мають інвалідність. Це були хлопці з Луганщини і місцеві харківські хлопці. Якось було, що за один раз 11 людей підірвалися, пропустили міну".


І попри все це Сергій Курінний каже, що пишається тим, що є сапером, бо знає, що рятує життя людей.

Читайте також
- Піротехніки Житомирщини отримали від волонтерів квадрокоптер, який використовуватимуть під час розмінування територій.
- Як розпізнати вибухонебезпечні предмети і не травмуватися – рятувальники Житомирщини провели навчання для лісівників.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber