Люди, які лікуються на стаціонарі в третій міській лікарні займаються скандинавською ходьбою кілька разів на тиждень. Так вони реабілітуються після хвороб. Скандинавська ходьба зміцнює серцево-судинну систему та позитивно впливає на організм, розповів Суспільному лікар-ерготерапевт реабілітаційного відділення Владислав Созонтов.
За його словами, скандинавська ходьба ефективний метод реабілітації.
"Особливо після хірургічних втручань, травм та взагалі, як метод зміцнення серцево-судинної системи. Впроваджено нещодавно, це новий метод реабілітації, але за кордоном в країнах Скандинавії та Північної Америки займаються цим дуже давно".

За словами лікаря, заняття зі скандинавської ходьби входять в пакет лікування медзакладу. Займаються пацієнти у Ялівщині, бо на ґрунті під час ходьби – менше навантаження на суглоби.
Микола з Чернігова переніс інсульт два місяці тому. Він вдруге прийшов на заняття.
"Інструктор провів інструктаж, як ходити, як палиці повинні бути. В курс ввели".

Чернігівець Роман також спробував скандинавську ходьбу. В нього проблеми з опорно-руховим апаратом. Каже, з першого разу не все виходить.
"Дуже подобається, що так придумали. Неординарний спосіб реабілітації. Я ще проходив в іншій лікарні реабілітацію, там просто були ампліпульси. Але такого ще не зустрічав. Це перший раз. Буду ходити кожного дня, скільки назначать і подивлюсь гарно це чи ні. Взагалі, ходьба дуже гарно".


За словами лікаря, таке заняття не займає багато часу, не потребує особливого спорядження, а палиці видає медзаклад.
"Година-півтори, не більше. Розминка, основна частина – це ходьба, і потім розтягнення м’язів".
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також
Чернігівець з інвалідністю вперше за три місяці вийшов на вулицю: чому він не полишав квартиру
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.