Чоловіка, якому пересадили серце під час ракетних обстрілів на Волині, виписали з лікарні

Чоловіка, якому пересадили серце під час ракетних обстрілів на Волині, виписали з лікарні

Чоловіка, якому пересадили серце під час ракетних обстрілів на Волині, виписали з лікарні
Микола Семенюк – пацієнт, якому пересадили серце у Ковелі. Фото: Ковельське медичне територіальне об'єднання

61-річного Миколу Семенюка, якому під час ракетних ударів у Ковелі 22 жовтня пересадили донорське серце, виписали з лікарні. Пацієнт почувається добре, – повідомили в Ковельському медичному територіальному об'єднанні.

Попереду на чоловіка ще чекає період реабілітації та пожиттєвого спостереження у лікарів.

Чоловік нині живе у Рівному, але родом із села Годовичі Ковельського району. У Рівному на нього чекають дружина, двоє дітей, четверо онуків та правнучка.

Як зазначили в медзакладі, до лікарні Микола Семенюк потрапив напередодні операції у важкому стані. Його приєднали до системи штучного кровообігу. Перед тим він п'ять років боровся з хворобою – ішемічною кардіоміопатією. Два роки перебував у листі очікування на пересадку серця.

Що відомо

  • По одному з об'єктів критичної інфраструктури в Ковелі 22 жовтня завдали одразу два ракетні удари. Місто майже дві доби було без світла та води. Тим часом ковельські медики продовжили трансплантацію серця 61-річному пацієнту, яку розпочали ще до обстрілів.
  • На четверту добу після операції чоловік почувався добре. Донором серця став 50-річний волинянин, який потрапив у ДТП. Лікарі констатували смерть мозку пацієнта та повідомили про це родину чоловіка.
  • Під час ракетних обстрілів, 22 жовтня, у Ковельському пологовому народився хлопчик. Про це повідомив Ковельський міський голова Ігор чайка.
  • 25 листопада 2019 Ковельське МТМО стало першою районною лікарнею де була проведена трансплантація. Тоді донором нирки для 34-річної мами двох дітей став її чоловік. Востаннє донорське серце в медзакладі пересаджували в грудні 2021-го.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок