Озеленення міста попри війну: скільки дерев і кущів висадили цьогоріч у Києві

Озеленення міста попри війну: скільки дерев і кущів висадили цьогоріч у Києві

Озеленення міста попри війну: скільки дерев і кущів висадили цьогоріч у Києві
Фото: КО "Київзеленбуд"/Facebook

З початку 2022 року у Києві висадили 4 750 дерев та 53 000 кущів. Озеленення міста проводять, незважаючи на складну економічну та безпекову ситуацію в Україні. Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

За його словами, сьогодні, 29 листопада, у парку "Володимирська гірка" висадили 15 платанів.

"Особливо приємно, що в цьому році значну частину зелених насаджень місту передали меценати. Сподіваюся, така тенденція збережеться і у прийдешньому році", – сказав Олександр Возний.

У Київраді нагадали, що Київ братиме за основу європейський досвід в озелененні. На деяких ділянках, де утримання газонів недоцільне, навесні 2023 року з’являться пілотні проєкти з використанням декоративних луків і злаків, які потребують значно меншого ресурсу для догляду. Це стосуватиметься насамперед розподільних смуг та ділянок уздовж автомобільних доріг.

Також озеленювачі столиці віддаватимуть перевагу тим сортам дерев та кущів, які найкраще себе зарекомендували в міських умовах.

Авторка: Олена Фріз

Що відомо

  • Два столичні об’єкти “Квіткова” та “Тис ягідний” оголосили ботанічними пам’ятками природи місцевого значення. Такі рішення ухвалили депутати Київради під час засідання 24 листопада 2022 року.
  • На початку червня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про старт проєкту "Зелена країна". За ним планується збільшити площу лісів в Україні на 1 млн гектарів.

Читайте також

В Україні у 2021 році висадили 240 млн дерев. У якій області найбільше

На початок