В одному із сіл на Закарпатті ввели карантин на 60 днів через випадок сказу

В одному із сіл на Закарпатті ввели карантин на 60 днів через випадок сказу

В одному із сіл на Закарпатті ввели карантин на 60 днів через випадок сказу
Фото ілюстративне: Pexels

У селі Стройне Свалявської громади Мукачівського району ввели 60 денний карантин через виявлений у лисиці сказ. Про це повідомили на сторінці Головного управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області. На частині території громади розпочали профілактичну вакцинацію домашніх тварин.

Сказ у мертвої лисиці виявили після проведення лабораторної експертизи.

"Випадок трапився в приватному домогосподарстві в с. Стройно на Свалявщині, куди забрела дика тварина. Собака, що охороняв подвір’я, в сутичці травмував лисицю, відтак господарю вдалося її знешкодити. Як інформує головний лікар Свалявської районної державної лікарні ветеринарної медицини Микола Рішко, на місце події одразу прибули спеціалісти лікарні, які відібрали необхідні проби для проведення експертизи", — йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби області.

Після виявлення сказу на частині території громади розпочалася вакцинація домашніх тварин. На території села Стройно ввели карантин на 60 днів.

"Наразі щепленням охоплено близько 85% домашніх тварин. Задля забезпечення максимального імунітету в цій епізоотичній зоні проводитиметься повторна вакцинація", — повідомили у Держпродспоживслужбі Закарпаття.

За даними відомства, з 2022 року в області зареєстрували 10 випадків сказу тварин.

Читайте також

  • Україна відновила більшість об'єктів теплопостачання, Росія вивела ракетоносій в Чорне море. 279 день війни. Онлайн;
  • Дефіцит потужності електроенергії, доведений для Закарпаття, перевищує 50%, у пікові навантаження — понад 70 % — Білак;
  • РФ втратила майже 500 військових за добу — Генштаб;
  • Просування РФ на Бахмутському напрямку не гарантують взяття Бахмута — ISW.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок