Як правильно зберігати продукти, якщо відключили електроенергію

Як правильно зберігати продукти, якщо відключили електроенергію

Як правильно зберігати продукти, якщо відключили електроенергію
ФОТО: gettyimages

Тримати дверцята холодильника зачиненими, заздалегідь заморозити воду в пластиковій пляшці та приготовані страви виставляти на балкон, — такі та інші поради на випадок відсутності електроенергії Суспільному розповів спеціаліст відділу комунікації інформаційно-роз`яснювальної роботи Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Вадим Балінський.

Відсутність світла може негативно вплинути на якість продуктів, які зберігаються у холодильних та морозильних камерах, зазначає він. Відтак, тривале перебування продуктів без належного температурного режиму — здатне призвести до їхнього псування та спричинити важкі харчові отруєння.

Щоб цього не сталося, варто дотримуватися декількох простих порад:

  • Тримайте дверцята холодильника та морозильної камери зачиненими. Протягом чотирьох годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці та 24 годин у напівпорожній морозилці продукти залишаються безпечними.
  • Заздалегідь заморозьте воду в пластикові пляшки. Якщо електроенергія відсутня понад чотирьох години, помістіть її до продуктів у холодильник.
  • Позбудьтеся продуктів, які швидко псуються. Це стосується м’яса, риби, нарізаних фруктів та овочів, яєць, молочних продуктів, якщо вони зберігалися понад чотири години без охолодження.
  • Перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду за допомогою термометра. Якщо температура перевищила +4°С протягом чотирьох годин, таких продуктів необхідно позбутися.
  • Для приготування страв краще використовувати олію, а не вершкове масло.
  • Найкраще зберігаються добре виварені, або протушковані крупи та м'ясо.
  • Продукти тривалого зберігання можна розміщувати в судках для одноразового прийому їжі.
  • Приготовлені страви за низької температури повітря краще виставляти на балкон або вивішувати за вікно.

Читайте також:

Тримав на прицілі автомата батька та сина: на Чернігівщині російського військового заочно засудили до 11 років тюрми

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок