Тримати дверцята холодильника зачиненими, заздалегідь заморозити воду в пластиковій пляшці та приготовані страви виставляти на балкон, — такі та інші поради на випадок відсутності електроенергії Суспільному розповів спеціаліст відділу комунікації інформаційно-роз`яснювальної роботи Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Вадим Балінський.
Відсутність світла може негативно вплинути на якість продуктів, які зберігаються у холодильних та морозильних камерах, зазначає він. Відтак, тривале перебування продуктів без належного температурного режиму — здатне призвести до їхнього псування та спричинити важкі харчові отруєння.
Щоб цього не сталося, варто дотримуватися декількох простих порад:
- Тримайте дверцята холодильника та морозильної камери зачиненими. Протягом чотирьох годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці та 24 годин у напівпорожній морозилці продукти залишаються безпечними.
- Заздалегідь заморозьте воду в пластикові пляшки. Якщо електроенергія відсутня понад чотирьох години, помістіть її до продуктів у холодильник.
- Позбудьтеся продуктів, які швидко псуються. Це стосується м’яса, риби, нарізаних фруктів та овочів, яєць, молочних продуктів, якщо вони зберігалися понад чотири години без охолодження.
- Перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду за допомогою термометра. Якщо температура перевищила +4°С протягом чотирьох годин, таких продуктів необхідно позбутися.
- Для приготування страв краще використовувати олію, а не вершкове масло.
- Найкраще зберігаються добре виварені, або протушковані крупи та м'ясо.
- Продукти тривалого зберігання можна розміщувати в судках для одноразового прийому їжі.
- Приготовлені страви за низької температури повітря краще виставляти на балкон або вивішувати за вікно.
Читайте також:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.