Росія і Китай: Сунак назвав головні загрози Британії й пообіцяв зберегти підтримку України

Росія і Китай: Сунак назвав головні загрози Британії й пообіцяв зберегти підтримку України

Росія і Китай: Сунак назвав головні загрози Британії й пообіцяв зберегти підтримку України
Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак виступає на Даунінг-стріт в Лондоні у вівторок, 25 жовтня 2022 року. Фото: AP

Головними викликами для Великої Британії залишаються дії Росії та Китаю, відтак королівство зберігатиме або навіть збільшить підтримку України у протистоянні російській агресії.

Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час першої зовнішньополітичної промови від початку своєї каденції.

"Сьогодні темпи геополітичних змін прискорюються. Наші супротивники і конкуренти планують на довгострокову перспективу. Росія після багатьох років просування кордонів кидає виклик основоположним принципам Статуту ООН. Китай відкрито змагається за глобальний вплив, використовуючи всі важелі державної влади", — зазначив посадовець.

За його словами, перед обличчям цих викликів недостатньо будувати короткострокові плани або вдаватись до спроб видати бажане за дійсне.

"По-перше, підтримуючи Україну, ми також активізуємо наші європейські відносини для подолання таких викликів, як безпека та нелегальна міграція. По-друге, ми розглядаємо Китай у більш довгостроковій перспективі, зміцнюючи нашу стійкість і захищаючи нашу економічну безпеку", — наголосив Сунак.

Британський прем’єр констатував, що Китай кидає системний виклик цінностям і інтересам країни.

"Виклик, який стає гострішим, оскільки він рухається до ще більшого авторитаризму", — зауважив політик.

Окрім того, Ріші Сунак підкреслив терористичні методи, до яких вдається Росія у війні проти України.

"В Україні я побачив, як увага Росії зміщується від кровопролитних зіткнень на полі бою до жорстокого поводження з цивільним населенням. Це було зафіксовано в понівечених будівлях і купах уламків, що лежать на вулицях, в розповідях перших рятувальників, яких я зустрів у звільненому Херсоні, — від катівень до мін-пасток, залишених у дитячих іграшках. Поки світ збирається разом, щоб подивитися Чемпіонат світу з футболу, я бачив, як вибуховий пристрій був захований у дитячому футбольному м'ячі - з метою перетворити його на зброю війни", — сказав прем’єр-міністр Британії.

Відтак він запевнив, що у 2023 році королівство продовжуватиме підтримувати Україну у протидії російській агресії.

"Наступного року ми збережемо або навіть збільшимо нашу військову допомогу. Ми надамо нову підтримку протиповітряній обороні, щоб захистити український народ і критично важливу інфраструктуру, на яку він покладається", — наголосив Ріші Сунак.

Що відомо

  • Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Києва представив новий пакет допомоги на оборону вартістю 50 мільйонів фунтів стерлінгів. Він включав 125 зенітних установок та обладнання для протидії іранським безпілотникам.
  • Військово-повітряні сили Великої Британії передали українським військам найновішу версію ракет Brimstone 2 із лазерним наведенням, дальність польоту якої майже вдвічі перевищує цей показник у попередньої моделі.
  • До цього міністр оборони Великої Британії Бен Воллес повідомив, що Велика Британія найближчим часом завершить поставку Збройним Силам України приблизно 1000 додаткових ракет "земля-повітря".
  • Велика Британія також постачає українським військам зимове спорядження, включаючи спальні мішки та килимки, а також приміщення з підігрівом та одяг для холодної погоди.

Читайте також

Україна відновила більшість об'єктів теплопостачання, Росія вивела ракетоносій в Чорне море. 279 день війни. Онлайн

На початок