"Міський центр турботи": яку допомогу можуть отримати переселенці у Тернополі

"Міський центр турботи": яку допомогу можуть отримати переселенці у Тернополі

"Міський центр турботи": яку допомогу можуть отримати переселенці у Тернополі
Суспільне

У Тернополі в "Міському центрі турботи" надають допомогу переселенцям. Одним із засновників та директором центру є Тимофій Слободниченко. Цією справою він зайнявся під час війни, коли переїхав до Тернополя незадовго до початку російської агресії. Ініціатором проєкту є благодійний фонд "Світло Реформації". Про це Тимофій Слободниченко розповів в ефірі Українського радіо Тернопіль.

За словами чоловіка, люди, які зазнали шкоди через війну, можуть отримати у центрі психологічну й гуманітарну допомогу, юридичні консультації, чи відвідувати освітні семінари.

"Свою роботу ми сфокусували на допомозі переселенцям. Для цього проаналізували їхні першочергові потреби і зрозуміли, що головна проблема – гроші та житло. Тоді ми на цю проблему не мали впливу, тому зосередилися на зборі гуманітарної допомоги й видачі продуктових наборів. Проводили також опитування, щоб дізнатися, які ще потреби вони мають. Ми побачили, що є велика кількість людей, які потребують психологічної та юридичної допомоги, тому почали шукати волонтерів серед психологів і декількох знайшли. Вони почали працювати у нашому центрі, консультували людей індивідуально та колективно, дистанційно. Згодом ми познайомилися із представниками благодійного фонду "Право на захист" і у нашому центрі вони почали надавати юридичні консультації".

Тимофій Слободниченко в ефірі Українського радіо Тернопіль
Тимофій Слободниченко в ефірі Українського радіо Тернопіль. Суспільне Тернопіль

За словами Тимофія Слободниченка, у їхньому центрі люди можуть отримати продуктові набори, одяг, ковдри та постільну білизну.

"Ми допомогли близько десятьом тисячам людей. Якщо взяти середньостатистичний тиждень у "Центрі турботи", то ми двічі на тиждень видаємо гуманітарну допомогу. Видаємо близько 400-500 продуктових наборів".

Більшість членів волонтерської команди центру – це переселенці, – каже Тимофій Слободниченко.

"Колись вони прийшли до нас за їжею, побачили нашу роботу і самі захотіли долучитися. Уже кілька місяців вони з нами продовжують активно працювати. Ці люди пакують, вантажать речі, сидять у кол-центрі. Я впевнений, що ми дуже швидко відбудуємо країну, якщо будемо продовжувати отак працювати".

До волонтерства у "Міському центрі турботи" залучили і тернопільських школярів. Діти реєстрували переселенців для отримання допомоги, видавали їм продуктові набори та пригощали кавою.

"Ми не хочемо перетворитися просто на гуманітарний хаб або великий склад, куди люди приходять за їжею. Тому почали роздумувати над освітньою та просвітницькою діяльністю. Ми зрозуміли, що відбудову країни після війни слід буде розпочати із відбудови цінностей та ментальності. Так виникла ідея запросити школярів і провести для них відкритий урок, розказати про волонтерство та залучити до цієї справи. Вважаємо, що зараз дуже слушний момент, щоб закласти хороший фундамент для майбутнього України, давши дітям змогу долучитися до волонтерства. Я дуже хочу, щоб після війни оці історії із донатами та благодійністю не закінчилися, а, навпаки, посилилися. І щоб діти продовжували ці добрі справи, служили іншим та любили один одного".

Читайте також

На початок