Полтавський ветеран: "Літаки вранці літали над деревами і вели вогонь"

Полтавський ветеран: "Літаки вранці літали над деревами і вели вогонь"

Полтавський ветеран: "Літаки вранці літали над деревами і вели вогонь" Суспільне Полтава

Пройшов усю війну та зустрів день перемоги у військовому госпіталі. Андрій Петренко за участь у німецько-радянській війні отримав майже три десятки Орденів та медалей. Ветеран родом із Харківщини, у Полтаву переїхав на початку 70-х років. На війні ж був радистом.

Ветеран Андрій Петренко каже: "Рука перебита була і контузія. Це від бомбування. Перебиту руку і зараз помітно".

Андрію Костянтиновичу 99-ть. 20-річним юнаком він пішов на фронт. Німецько-радянська війна почалася, коли служив радистом у місті Галич на Прикарпатті.

Ветеран Андрій Петренко говорить: "Вибухи на аеродромі були, бомбили. Літаки вранці літали над деревами і вели вогонь. Ось так і дізналися, що почалась війна. Ніхто не оголошував. Буквально на другий день почали нас збирати на евакуацію".

Андрій Петренко показує фотографії з фронтових роківСуспільне Полтава

Андрій Петренко показує фотографії з фронтових років

На початку війни, каже, із західної України відступали на східну. Проходив рідну йому Харківську область, а також Полтаву, де оселився пізніше.

Ветеран Андрій Петренко каже: "В оточенні була Полтава, коли виходили ми з Полтавської області. Ми, як правило, десь в кущах перебували вдень, а вночі намагалися якось пройти. Тому нічого не бачили".

Андрій Петренко з донькою ЛарисоюСуспільне Полтава

Андрій Петренко з донькою Ларисою

Андрій Костянтинович пройшов усю війну. Про перемогу дізнався у військовому госпіталі в Прибалтиці.

Ветеран Андрій Петренко розповідає: "О другій ночі 2-го травня радисти між собою говорили і почули, що німецький гарнізон капітулює. У місті від радощів підняли стрільбу. "Перемога! Перемога!" І у госпіталі скочили з криком "Перемога".

Нагороди ветерана Андрія ПетренкаСуспільне Полтава

Нагороди ветерана Андрія Петренка

За те, що воював, отримав ордени й медалі. Найціннішу для нього, каже, отримав через 40 років після війни. Це медаль "За відвагу".

Нагадаємо, війна між Німеччиною та Радянським Союзом тривала від 22 червня 1941 до 8 травня 1945. На боці Німеччини виступили Італія, Угорщина, Румунія, Хорватія, Болгарія, Словаччина і Фінляндія. Радянський Союз підтримували держави-союзники, насамперед США та Велика Британія. Перебіг війни зумовив поразку Німеччини.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди