Полтавський лікар читає лекції колегам після повернення з Італії. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Полтавський лікар читає лекції колегам після повернення з Італії. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Полтавський лікар читає лекції колегам після повернення з Італії. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ Суспільне Полтава

Полтавський лікар Дмитро Шкурупій, який був в Італії та допомагав іноземним колегам у боротьбі з коронавірусом, повернувся на роботу в обласну лікарню.

До цього чоловік був у тритижневому відрядженні закордоном, потім ще два тижні був на обсервації. Тепер планує ділитись досвідом із колегами.

Дмитро Шкурупій вітається з колегамиСуспільне Полтава

Дмитро Шкурупій вітається з колегами

"Перше – це буду спілкуватись з колегами. Їм же цікаво дізнатись, що там було! Це стосується планування самих лікарень, це стосується наявності посад епідеміологів, які у них були, ще до пандемії. Це й дозволило правильно все організувати", – розповідає лікар Дмитро Шкурупій.

В Італії Дмитро працював по шість годин на добу.

"Ми стояли в графіку разом з італійськими лікарями. Працювали в такому ж режимі, як і вони. Це професійні лікарські функції з інтенсивної терапії хворих: штучна вентиляція легень, розрахунок терапії, приймання хворих, транспортування хворих швидкою допомогою в інші центри і так далі", – каже Дмитро Шкурупій.

Дмитро ШкурупійСуспільне Полтава

Дмитро Шкурупій

У Полтаві ж робочий кабінет анестезіолога був зачинений більше місяця. Три тижні лікар працював в італійському місті Урбіно, іще 2 – після повернення був на обсервації. 8 травня починає першу онлайн-лекцію для інтернів.

"Тільки що спілкувався із завідувачем відділення і він одразу сказав, що у нас є декілька пацієнтів у Полтаві та в Кременчуці, які потребують консультацій, вже він мене намагався залучити до цих консультацій", – каже Дмитро Шкурупій.

В кабінет до Шкурупія заходять привітатися колеги. Їм та іншим лікарям він буде передавати отриманий в Італії досвід.

Завідувач відділенням анестезіології обласної лікарні Валентин БілийСуспільне Полтава

Завідувач відділенням анестезіології обласної лікарні Валентин Білий

"Не тільки лікарям-анестезіологам це буде цікаво, але й лікрям-інфекціоністам, й іншим лікарям, які надають допомогу хворим з COVID-19. Звичайно, і лікарі-інтерни, і студенти різних курсів", – каже завідувач відділенням анестезіології обласної лікарні Валентин Білий.

"Дмитро Анатолійович пройшов випробування, має більший досвід і він вже попередньо поділився досвідом з моїми лікарями. Далі ми будемо організовувати конференції, щоб доносити інформацію до усіх лікарів області, які задіяні в наданні медичної допомоги", розповів головний лікар обласної лікарні Григорій Оксак.

Окрім полтавських, Дмитро Шкурупій поспілкується і з українськими колегами. За тиждень влаштує онлайн-лекцію із лікарями з Одещини.

Повне відео

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди