Представники "Талібану" інвестували у зведення об'єктів до ЧС-2022 з футболу: розслідування ЗМІ

Представники "Талібану" інвестували у зведення об'єктів до ЧС-2022 з футболу: розслідування ЗМІ

Представники "Талібану" інвестували у зведення об'єктів до ЧС-2022 з футболу: розслідування ЗМІ
AP

Видання The Telegraph вважає, що рух заробляв "мільйони" на підготовці футбольного турніру.

Представники радикального ісламістського руху "Талібан" інвестували у зведення спортивних об'єктів, що цими днями приймають матчі чемпіонату світу з футболу. Про це йдеться в розслідуванні британського видання The Telegraph.

"Талібан", що повернувся до влади в Афганістані після виведення з країни американського військового контингенту в 2021 році, ймовірно надавав катарській стороні обладнання. Його використовували на будівництві стадіонів, більшу частину яких спеціально звели для проведення матчів ЧС-2022.

Причетність "Талібану", що після повернення до влади почав обмежувати права жінок в Афганістані та боротися з прихільниками колишньої прозахідної влади, до організації турніру вкотре привертає увагу до проблеми з дотриманням прав людини в Катарі. Це питання набуло контраверсійності по мірі наближення початку чемпіонату та поклало початок низці ініціатив європейських країн з бойкоту турніру.

Яким чином "Талібан" взаємодіяв з організаторами ЧС-2022

За даними джерела, "Талібан" активно надавав організаторам устаткування, необхідне для будівництва стадіонів, в оренду. Натомість представники руху отримували "мільйони", окремі з них могли заробляти на підготовці до футбольних змагань до 10 тисяч фунтів на місяць.

Гроші, які в "Талібані" інвестували в турнір, були отримані на зарплати, що їх у русі отримували під час переговорів про мирне врегулювання збройного конфлікту зі США в Афганістані за сприяння Організації Об'єднаних Націй. Лідери руху з 2013 року на час переговорів базувалися в столиці Катару Досі, влада якої робила їм щомісячні виплати в спробі сприяти угоді між сторонами.

У коментарі для The Telegraph у русі заперечили надання катарській стороні устаткування з боку Афганістану. Та не визнали, що на отримані під час переговорів виплати купували важке обладнання з метою згодом передати його для потреб ЧС-2022.

При цьому видання зазначає, що ймовірне залучення "Талібану" до зведення об'єктів не було поза законом. Не йдеться й про те, що безпосередьно катарська влада була залучена в процес можливих переговорів з "Талібаном" про надання устаткування.

Що відомо

  • Катар отримав право на проведення турніру в 2010 році. До проведення матчів було залучено вісім стадіонів, лише два з яких були збудовані до призначення країни господарем чемпіонату світу.
  • Усього на підготовку турніру, за даними ЗМІ, було витрачено близько 220 мільярдів доларів.
Читайте також: Чемпіонат світу-2022 з футболу: 30 питань про турнір в Катарі перед його стартом
  • Повідомлялося, що під час зведення стадіонів могли загинути близько 6 тисяч іноземних робітників. Катарська влада офіційно визнала лише три фатальні випадки за 12 років підготовки об'єктів.
  • ЧС-2022 з футболу стартував 20 листопада з матчу між Катаром та Еквадором (0:2). Для катарської збірної він став дебютним на рівні Мундіалів.
На початок